Про це сказано в повідомленні прес-служби віце-спікера.
"Крім того, що тепер робити з попередніми головами Верховної Ради, які, за логікою Конституційного Суду, обрані неконституційним шляхом (шляхом таємного голосування), і з законами, які вони підписали?" – цитує прес-служба депутата.
Також Томенко зазначив, що після такого висновку існує проблема з попередніми рішеннями КС, які визнавали, що процедура організації діяльності Ради є винятково прерогативою самої Ради й визначається законом про регламент, підписаним президентом.
Нагадаємо, КС визнав не відповідними Конституції положення закону "Про регламент Верховної Ради" у частині, що передбачає таємне голосування при призначенні й відкликанні голови парламенту.
КС прийшов до висновку, що таємне голосування за обрання й відкликання спікера не гарантує відкритості в роботі парламенту.
Після ухвалення мовного закону під головуванням першого віце-спікера Адама Мартинюка, спікер Володимир Литвин подав у відставку.
4 липня Рада змінила процедуру таємного голосування бюлетенями відкритим поіменним голосуванням при відкликанні й призначенні голови парламенту. Разом з цим закон ще не набув чинності.
5 липня 51 депутат від Партії Регіонів попросили КС оцінити відповідність Конституції норм закону про Регламент парламенту у частині таємного голосування при призначенні й відкликанні голови парламенту.
11 липня Литвин направив лист до КС, в якому він зазначив, що порядок і процедура обрання голови Верховної Ради є питаннями внутрішньої організації роботи парламенту, які не можуть піддаватися конституційному нормоконтролю.