Тюремники пишаються гуртками фріволіте і ікебани у колонії для Тимошенко

30 Грудня 2011, 15:25

Також на території колонії розташований та функціонує сектор середнього рівня безпеки для тримання жінок, засуджених до довічного позбавлення волі.

В установі утримується понад 800 засуджених, які розподілені по 9 відділенням, дільниці соціальної реабілітації, тимчасового слідчого ізолятора. Загальна площа житлових приміщень для проживання засуджених становить 5000,8 м2.

Виробничі потужності установи складаються з двох швейних цехів: перший спеціалізується на виготовленні форменого та робочого одягу, сорочок і постільної білизни, шапок-вушанок; другий –  мішків поліпропіленових в асортименті та виробів з брезенту (важке пошиття), а також виготовлення виробів з дерева і бетону.

У засуджених колонії є можливість отримати шкільну базову та повну середню освіту, а також робочі спеціальності за фахом: швачка, муляр, лицювальник-плиточник, штукатур та маляр.

«Для забезпечення культурного дозвілля засуджених в установі функціонує бібліотека, фонд якої складає 11 тис. книжок.Працюють гуртки художньої самодіяльності, літературної творчості, проводяться різні культурно-масові заходи. Працівники колонії всіляко підтримують і стимулюють захоплення своїх підопічних. Особливою популярністю серед жінок користуються гуртки рукоділля (в’язання, вишивки, фріволіте і виготовлення екібани). Адже навички, отримані в умовах позбавлення волі, можуть стати в нагоді і після звільнення», – повідомляється на сайті.

Також в колонії є клуб на 420 місць та літній спортмайданчик. У березні нинішнього року відкрито новий сучасний спортивний зал.

«До виховної роботи засуджених залучаються представники громадських і державних організацій. Розроблено план організаційних, просвітницьких та практичних заходів за участю Громадської ради, які спрямовані на розвиток принципів соціального партнерства персоналу та засуджених Качанівської виправної колонії (№54).Щомісяця прийом засуджених з особистих питань проводить юрист центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Комінтернівського району м. Харкова. Також з метою активного залучення родичів засуджених до здійснення позитивного впливу на засуджених, в установі організовуються і проводяться «Дні відділень» згідно річного графіка, під час яких родичі засуджених відвідують установу та ознайомлюються з умовами утримання своїх близьких», – сказано в інформації про колонію.

Як повідомлялось, нині біля Качанівській колонії, куди перевели екс-прем'єра Юлію Тимошенко, робітники в екстреному порядку латають дірки в асфальті.Дорогу засипають щебенем, прибирають узбіччя і латають дірки в асфальті.

Близько 13.00-13.30 у колонію заїхала колона машин, білий мікроавтобус у супроводі кількох міліцейських машин. Ймовірно, привезли Тимошенко.

Нагадаємо, зо грудня вранці екс-прем'єр-міністра Юлію Тимошенко етапували з Лук'янівського СІЗО в колонію у Харкові.

11 жовтня Печерський райсуд Києва засудив Тимошенко до позбавлення волі на 7 років за перевищення влади при укладанні газових контрактів з Росією в 2009 році. 23 грудня Апеляційний суд залишив у силі даний вирок.