Так, представник ДПтС України повідомив, що використання засобів відеоспостереження в палаті Тимошенко здійснюється «з метою попередження вчинення злочинів, порушень встановленого законодавством порядку відбування покарання та отримання необхідної інформації про поведінку засудженої у приміщенні».
Також у відомстві зазначили, що «додаткового фінансування ці заходи не потребували».
«Засоби відеоспостереження в палаті медичної чатсини ЦКЛ «Укрзалізниці» №5 Харкова, де проходить курс реабілітації Тимошенко, встановлені за рахунок використання наявного в Качанівській виправній колонії (№54) обладнання», – сказано у відповіді Сидоренка на запит Тижня.
Пенітенціарна служба знову наголосила, що відеоспостереження здійснюється відповідно до статті 103 Кримінально-виконавчого кодексу України. У відомстві також зазначили, що це не суперечить Європейським пенітенціарним правилам (прийняті Комітетом міністрів Ради Європи 02.02.1987), Мінімальним стандартним правилам поводження з в’язнями (прийняті ООН 25.05.1984) та іншими міжнародно-правовим актам з прав людини.
Нагадаємо, у лікарняній палаті Тимошенко встановили цілодобовий відеонагляд.
У пенітенціарній службі зазначили, що під час відвідування екс-прем’єра Юлії Тимошенко лікарями відеозйомка у її палаті переривається – «відеокамери на цей час занавішуються». Разом з тим, «у приміщеннях лікарні, де Тимошенко проводятьс медичні процедури, ніяких відеокамер (у тому числі і прихованих) не встановлювалось та, відповідно, відеоспостереження не ведеться».
Тимошенко перевезли з Качанівської колонії в ЦКЛ «Укрзалізниці» в Харкові 9 травня.