«Виявлені у Юлії Володимирівни хворобливі зміни є хронічними, але не тяжкими, і її життю нічого не загрожує. Комісія не вбачає медичних протипоказань щодо спроможності Тимошенко брати участь за межами медустанови в заходах, які вимагають сприйняття і аналітичного узагальнення інформації, що надається, висловлення власної думки і дискусії», – цитує видання голову Харківського обласного бюро СМЕ Юрія Кравченка.
При цьому Кравченко додав, що документ, який, окрім нього, підписали ще 11 харківських судмедекспертів, не містить двоякого тлумачення і трактування. За словами голови облбюро СМЕ, захист екс-прем'єра намагався втручатися в роботу експертів і перешкоджати їй, що суперечить закону про судову експертизу і може бути розцінений як посягання на незалежність досліджень.
У Державні пенітенціарній службі виданню пообіцяли, що якщо Тимошенко знову відмовиться їхати до суду добровільно, то тюремники вирішуватимуть це питання «мирно і без бійки».
Адвокат Сергій Власенко вважає, що тюремники лукавлять: «Це просто набір слів. Якщо мирний, за їхньою логікою, варіант зведеться до проведення з Юлією Володимирівною відеоконференції, то це законом не передбачено, і в палату суддю теж не привезуть. Нехай краще закони вивчають, і нічого не доведеться придумувати».
Нагадаємо, раніше Власенко заявив, що судмедексперти не дали однозначної відповіді щодо можливості Юлії Тимошенко бути присутньою на судовому засіданні 31 липня.
20 липня прокурор у справі ЄЕСУ Вікторія Калита повідомила, що згідно з результатами проведеної судмедекспертизи, екс-прем’єр Юлія Тимошенко може брати участь у судових засіданнях.
24 липня Державна пенітенціарна служба попросила Міністерство охорони здоров’я створити спільну комісію фахівців МОЗ, ДПтС і німецьких лікарів клініки «Шаріте» для визначення необхідності, а також термінів подальшого проведення реабілітаційних заходів стосовно Юлії Тимошенко у стаціонарі Центральної клінічної лікарні №5 Харкова.
Тимошенко перебуває в ЦКЛ "Укрзалізниці" з 9 травня.