Голова наглядового відомства повідомив, що стан здоров'я Тимошенко стабільний. "Вона перебуває в повному здоров'ї і може читати, писати", – сказав Лісіцков.
Відповідаючи на питання про те, чи має Тимошенко шанс на виїзд на лікування за кордон до Вільнюського саміту наприкінці листопада, він сказав: "Сьогодні немає законодавчого акта (який регламентував би лікування в'язнів за межами України – ред). Я не знаю, може, буде законодавчий акт, побачимо".
Лісіцков висловив подив у зв’язку з тим, що Тимошенко хоче лікуватися за кордоном попри те, на його думку, що в Україні є необхідні для цієї умови. "У нас в Україні достатньо фахівців, які можуть успішно лікувати, клініки чудово обладнані. Я думаю, кожен із нас, якби йому пропонувалася кваліфікована допомога, скористався б цим правом, тим паче, це безкоштовно", – сказав він.
Він також додав, що Тимошенко пропонували медичне обстеження понад 380 разів, при цьому з її боку відмова пролунала 270 разів.
Голова відомства також розповів про появу заяв інших ув'язнених про бажання лікуватися за кордоном. Однак, він вказав, що після того як Пенітенціарна служба роз'яснила, що така норма відсутня в законодавстві, ув'язнені перестали писати такі заяви.
Нагадаємо, 4 жовтня «Батьківщина» оприлюднила заяву Юлії Тимошенко, в якій йдеться, що екс-прем’єр, заради підписання угоди про асоціацію з ЄС, погодилася на пропозицію членів місії Європарламенту виїхати на лікування у Німеччину.
Спікер Верховної Ради Володимир Рибак закликав опозицію і провладну більшість розробити законопроект щодо можливості лікування засуджених за кордоном.
"Батьківщина" заявляє, що чинне законодавство дозволяє звільнити Юлію Тимошенко лише указом президента України, не ухвалюючи додаткових законів.