НОВИНИ

Тимошенко прийняла пропозицію Кокса з Кваснєвським лікуватися у Німеччині

Екс-прем'єр Юлія Тимошенко приймає пропозиції лікуватися в Німеччині. Таку її заяву в п’ятницю зачитав її захисник Сергій Власенко.

"Пет Кокс і Олександр Кваснєвський передали мені офіційну пропозицію щодо виїзду на лікування до Німеччини. Я публічно приймаю цю пропозицію", - зачитав заяву Тимошенко Власенко.

"І не тому, що я не довіряю українським лікарям. Від щирого серця вдячна лікарям, реабілітологам, медичним сестричкам та всім, хто надає мені допомогу в клініці "Укразілізниці". Я не довіряю не лікарям, а режиму, який готовий і здатний зробити все заради того, щоб мене позбутися", - зазначається в заяві Тимошенко.

Власенко нагадав, що 15 жовтня має відбутися звіт місії Кваснєвського і Кокса з приводу виконання Україною критеріїв Євросоюзу з метою підготовки до підписання угоди про Асоціацію з ЄС.

Саме тому, за словами Власенка, європейські очільники наполягають, щоб Тимошенко залишила Україну саме до цієї дати.

"Саме тому європейські політики, які відповідають за супроводження України на шляху до підписання угоди про асоціацію, називають однією з ключових дат 15 жовтня. Чи зможе Віктор Янукович знайти в собі сили і задовольнити клопотання Пета Кокса та Олександра Кваснєвського, покаже час, але для цього йому треба рівно одна хвилина", - зазначив він.

Також Власенко повідомив, що Пет Кокс та Олександр Кваснєвський передали президенту Віктору Януковичу прохання про помилування Тимошенко.

"У мене відбулася зустріч з представниками місії Європарламенту – Петом Коксом і Олександром Кваснєвським. Я маю від них дозвіл повідомити вам про те, що сьогодні під час зустрічі з Віктором Януковичем задля юридичної легалізації можливості виїзду Юлії Тимошенко закордон Кокс і Кваснєвський подали підписане ними клопотання про помилування Тимошенко", - зазначив Власенко.

За його словами, це клопотання дає підстави Януковичу застосувати наявні  нього конституційні повноваження для підписання Угоди про асоціацію на Вільнюському саміті.

Як відомо, вирішення питання Тимошенко є однією з умов для підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Під час Ялтинської європейської стратегії, спецпосланець Європарламенту Александр Квасьневський заявив, що Юля Тимошенко потребує лікування за кордоном і висловив сподівання, що влада погодиться на пропозицію, підготовлену місією спостерігачів від Європарламенту.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович під час зустрічі з главами держав «Групи друзів України» у Нью-Йорку заявив, що питання Тимошенко буде вирішено до 21 жовтня.

Водночас в інтерв’ю Bloomberg Янукович заявив що чинне законодавство не дозволяє звільнити Юлію Тимошенко або ж відпустити її на лікування за кордон.

Читайте також: Янукович "хотів би", щоб Тимошенко була на волі, але йому "бракує" підстав, повноважень і законів

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.