Тіллерсон закликав Росію повернути представників до СЦКК

28 Грудня 2017, 08:15

Держсекретар США Рекс Тіллерсон закликав Росію повернути своє представництво до СЦКК і зменшити рівень насильства на Донбасі. Про це він сказав 26 грудня під час телефонної розмови з міністром закордонних справ Росії Сєргєєм Лавровим, повідомляється на сайті Держдепу США.

"Наголошуючи на стурбованості США у зв’язку із зростанням насильства на сході Україні, секретар звернувся з проханням, аби РФ повернула своїх представників до СЦКК та зменшила рівень насильства", – йдеться у заяві речника Держдепу США.

Раніше Тіллерсон провів телефонну розмову з президентом України Петро Порошенко та обговорив загострення ситуації на Донбасі через збільшення кількості обстрілів з боку російських бойовиків та безповідальне виведення російських офіцерів зі складу Спільного центру з контролю і координації режиму припинення вогню на Донбасі. Також вони скоординували позиції щодо миротворчої місії ООН на окупованій частині Донбасу.

Нагадаємо, у Росії заявили, що з 19 грудня припиняють роботу російського Спільного центру контролю і координації припинення вогню і стабілізації лінії зіткнення сторін та відкликають з України російських офіцерів.

Як повідомлялося, Україна також відкликала своїх представників у Спільному центрі із координації і контролю режиму припинення вогню на Донбасі на підконтрольну територію. 19 грудня українські спостерігачі виїхали з окупованих територій.