Тігіпко спростовує обіцянки Азарова нагодувати народ дешевим хлібом

28 Серпня 2012, 12:02

"Цього року в Україні хороший урожай – 45-46 мільйонів тон. Це трохи менше, ніж торік, але зерно хорошої якості. 12 мільйонів тон залишилося із 2011 року", – сказав Тігіпко.

Також міністр зазначив, що ціни на українське зерно у Європі зростають, отже будуть спроби підвищити їх і на внутрішньому ринку.

Він також розповів, що зараз у Кабінеті міністрів готують три закони, які допоможуть товаровиробнику.

"Ціни на хліб у Києві цього року не підвищилися. Батон як коштував 3,3 грн так і коштує. А хліб як був 4 грн, так і є. Ми робитимемо усе можливе, щоб утримати ціни і надалі. Будемо використовувати і адміністративні методи впливу і ринкові", – наголосив Тігіпко.

На зустрічі із міністром соціальної політики були присутні близько ста працівників "Київхлібу".

Як повідомлялось, на початку серпня прем’єр-міністр Микола Азаров обіцяв, що уряд не допустить підвищення цін на продукти харчування.

«Незважаючи на те, що у поточному році ми матимемо врожай на 8 млн. тонн менший, ніж у минулому році, у нас продовольчого зерна буде в 1,5 раза більше, ніж нам потрібно. Плюс ми створили запаси: у нас зараз 1,5 млн. тон зерна в Аграрному фонді, а у Резервному фонді – 0,5 млн. тон, тобто ми маємо 2 млн. тон зерна в резерві. Це третина річної потреби країни у продовольчому зерні. Яка необхідність піднімати ціну? Ми цього однозначно не допустимо. Ціна на продукти харчування, а це і хліб, і м'ясо, і молоко, і масло, буде стабільною», – наголосив Азаров.

Він підкреслив, що на відміну від 2003-2010 років, коли у зв’язку з погодними умовами, Україна зібрала менше ніж зазвичай зернових, зараз у нас є достатні перехідні запаси, які дозволять проводити стабільну цінову політику.

Читайте також: Азаров пригрозив чиновникам і народу новими «пакращеннями»