Тігіпко: ми з Партією регіонів не спілкуємося

Політика
26 Травня 2014, 09:21

Дев’ята вечора. Результати екзит-полів уже відомі. Самовисуванець, колишній регіонал, Сергій Тігіпко набирає близько 5% голосів виборців. По обличчю видно – результатом розчарований. Попри це, дає інтерв’ю журналістам, в яких раз у раз повторює про неприпустимість силових дій на Сході. Низьку явку на Луганщині і Донеччині вважає однією з причин низьких відсотків. Заходимо до просторої і прохолодної, на відміну від прес-зали, кімнати. Кандидат у президенти сідає за стіл, у м’яке крісло, втомлено дивиться в очікуванні запитань.

Тиждень.ua: Попередньо на 10 червня планується з'їзд партії «Сильна Україна», це правда?

– Так, йдуть розмови. Думаю, якщо вийде, то попередній з'їзд буде 10 числа. Чому попередній? Тому що буде тільки назва та інші організаційні питання. Щоб вибудувати партію, необхідно рухатися знизу -вгору: потрібно створити первинні, районні обласні організації. А потім вже створювати щось в центрі.

Тиждень.ua: У списках партії ми побачимо і старих членів, та членів Партії регіонів?

– Думаю, ви побачите більшість керівників обласних парторганізацій «Сильної України», вони зараз майже всі очолюють виборчі штаби. І, думаю, прийде частина людей з Партії регіонів.

Тиждень.ua: Частина ПР – це так звана «група Тігіпка»?

– У парламенті так. Якась її частина.

Читайте також: Вибори, яких могло не бути: черги, закриті дільниці та «переконлива відповідь» українців

Тиждень.ua: Тобто близько 30 осіб?

– Менше. Важливо зараз знайти однодумців, які будуть налаштовані на одні ідеї, одні рішення. За кількістю не хочеться гнатися.

Тиждень.ua: Як у вас відносини з ПР? Розійшлися ви не дуже добре. Регіонали не пропонували свої кандидатури у члени партії?

– Фактично відносини ніякі – керівники ПР обрали авторитарний стиль управління, тому дотичних точок для спілкування немає.  Наша партія буде відкритою для членства, тому якщо хтось із членів ПР хоче приєднатись – переговорів для цього не потрібно.

Тиждень.ua: На парламентські вибори плануєте йти ? Який результат очікуєте ?

– Плануємо. Я впевнений, що ми пройдемо у парламент. Головне завдання зараз – досягнути миру та єдності в країні, підвищити явку на півдні і зробити так, щоб вибори на Донбасі взагалі відбулися.

Читайте також: Донецьк: вибори з ймовірністю 0,01%

Тиждень.ua: Люди, які захоплювали ОВК – мирні протестувальники чи все ж сепаратисти?

– Це сепаратисти. Люди зі зброєю, які виступають проти Києва і за відділення від України. Не думаю, що це були незадоволені місцеві жителі.

Тиждень.ua: Ви говорили про необхідність «вирішувати ситуацію». Як, з ким говорити ?

– Ми втрачаємо час. Сепаратисти залякують людей і використовують ту недовіру, яку викликає у місцевих жителів київська влада. Тому в лави радикалів вливається частина місцевих. Треба починати переговори для врегулювання ситуації – вести перемовини  з Росією, думати про те, які кроки уряд міг би зробити назустріч Сходу.

Тиждень.ua: Тобто мова про федералізацію ?

– Ні , чому ми так хапаємося за це слово? Тим більше, що більшість людей вкладає у нього зміст, що відрізняється від загальновживаного. Якщо ми говоримо про розширені економічні, бюджетні, гуманітарні повноваження регіонів – так, я за таку «федералізацію», хоча б і називав її децентралізацією. Головне – щоб регіони не прагли до створення власної армії і  не мали можливості відокремлюватися від України. 

Читайте также: Луганськ: вибір неможливий

Тиждень.ua: І останнє запитання. Якщо раптом новий президент запросить вас в Кабмін на пост міністра – ви погодитесь?

За нинішніх обставин – ні. Мене не влаштовує позиція влади щодо конфлікту на Сході – в силовий варіант вирішення я не вірю і ніколи його не підтримаю. . Крім того, влада не зробила ніяких висновків після того, що сталося на Майдані, в Одесі, на Донбасі. Так, змінилися люди наверху, але ж на місцях лишилися ті самі кадри, що займалися корупцією і розпалюванням конфліктів.