Тягнибок в інтерв’ю International Herald Tribune: наш націоналізм не означає ненависті

Акценти
10 Листопада 2012, 14:39

"Свобода" – не антисемітська партія. "Свобода" – не ксенофобська партія. "Свобода" – не антиросійська партія. "Свобода" – не антиєвропейська партія. "Свобода – це просто і лише проукраїнська партія. І більш нічого, – наполягає Тягнибок. – Наш націоналізм не означає ненависті щодо когось… Тому якщо ви попросите, щоб я пояснив нашу філософію в двох словах, то це буде: Ми не проти когось. Ми за себе", – заявив Тягнибок.

Він також висловив думку, що націоналістичні партії переживають ренесанс у Європі через тамтешню фінансову кризу та конфлікти з мусульманськими іммігрантами.

"На нашу думку, ідеал – це бачити Європу, як одну велику клумбу з різними квітами, де Україна – одна з найкрасивіших квіток. У неї свій аромат, своя краса. Вона відмінна від інших квітів, але все одно в тій самій клумбі", – каже він.

Разом з тим видання наводить і думку експерта, який не в захваті від обрання "Свободи" у парламент. Так, Андреас Умланд каже, що у партії є "залаштунковий порядок денний". "Ми можемо лише здогадуватися, що внутрішній дискурс – набагато більш радикальний та ксенофобський, ніж ми бачимо", – пояснює він.

Нагадаємо, ВО "Свобода" за партійними списками набрала 10.44%. Зокрема, "Свобода" перемогла на закордонному окрузі. Загалом до Верховної Ради проходить 37 кандидатів від цієї політичної сили.

International Herald Tribune – міжнародна газета на англійській мові. Друкується у 35 відділеннях по всьому світу. Значна частина матеріалів газети належить кореспондентам американської газети The New York Times.

89