У той час як опозиція збирається з силами та сподівається вивести на вулиці більше людей, щоб привернути увагу Кремля, Путін, здається, намагається оцінити силу противників режиму. За його спиною стоїть велика бюрократична машина та його прихильники, які не вагалися в минулому вдаватися до брудних трюків та навіть гіршого. Спроби дискредитувати кількох опозиційних лідерів вже робилися. Так, нещодавно, з’явилося два записи розмов членів опозиції. Один із тих, кого записали, депутат Держдуми, який раніше служив у КДБ, порахував, що операція, щоб записати його коштувала $300,000.
Експерт з організованої злочинності, безпеки та сучасної Росії Університету Нью-Йорка Марк Галеотті вважає, що влада Росії швидше за все вдасться до прихованих засобів, щоб приручити опозицію.
«Якщо за наступних раундів протесту кількість учасників зросте, можна сподіватися на застосування набагато більшої кількості брудних технологій з боку ФСБ», – зазначив він.
Галеотті розраховує, що уряд має майже 100 тис чоловіків зі зброєю, включаючи поліцію, ОМОН, солдатів, спецназ та інших у Москві та поза її межами. Сили безпеки дуже доступні. Проте, надмірне їх використання може бути катастрофічним як на національному, так і на міжнародному рівні, і буде коштувати Путіну суттєвої частки підтримки. На його думку, перехід Росії до демократії є неминучим, проте, він буде дуже повільним.
«Думаю, що Путін переможе на виборах, проте, він програє війну», – зазначив Галеотті.
Ольга Криштановская соціолог і член партії «Єдина Росія» зазначила, що найближче оточення Путіна має протилежні погляди на те, що робити.
«Якщо заходи будуть дуже жорсткими, може статися вибух. Це може збільшити ризик революції. Якщо вони будуть недостатньо жорсткими, він ризикує втратити підтримку еліти. Незалежно від того, який хід він зробить, він буде поганим», – зазначила вона.