«Світова організація торгівлі передбачає, що обсяг світової торгівлі товарами і послугами цього року зросте лише на 2,5% порівняно з 5% минулого року і майже 14% в 2010 році.
Голландська урядове агентство CPB Голландське бюро з аналізу економічної політики у своєму звіті відзначило падіння світової торгівлі у червні та липні.
«Проблеми з розвитком економіки, особливо в єврозоні, нині поширилися по всьому світу», – зазначив старший економіст лондонської консалтингової групи Capital Economics Ендрю Кеннінгем. «Всі йдуть вниз», – додав він.
Зміни в обсягах торгівлі можуть мати великі наслідки особливо для економіки США. За словами економіста RBC Capital Markets тома Порцеллі, експорт США до недавнього часу був «приголомшливо сильним рушієм зростання». За останні роки частка експорту в зростанні склала лише 12%», – йдеться в статті.
Європа є епіцентром слабкості, яка випромінюється на світову економіку.
«Китайський експорт до ЄС (пріоритетного до цього часу експортного ринку) до кінця серпня впав на 5%. Слабкий експорт посилив спад у національній економіці Китаю. Так, зростання цього року склало 7,5%, що є найнижчим показником з початку 90-х років.
Виробничий сектор Китаю також скорочується вже другий місяць поспіль.
Таке уповільнення стримує експорт в Китай з інших азійських країн, таких як Сінгапур і Таїланд, які виробляють різноманітні деталі для китайської продукції. Скоротився цього року і японський експорт в Європу», – пише The Wall Street Journal.
«Останній спад може поховати теорію, яку в останні роки підтримують низка інвесторів, що великі країни, що розвиваються, такі як Китай та Індія, можуть вирватися з тенденцій, які зараз характеризують розвиток їх багатих колег», – зазначає видання.
«Якщо б такий відрив був можливий, то в країнах, що розвиваються, темпи зростання зберігалися б незважаючи на проблеми в Європі», – вважає старший науковий співробітник Інституту міжнародної економіки імені Петерсона Вільям Клайн.