НОВИНИ

Через територіальну суперечку китайці бойкотують японські товари

Рівень продажу деяких японських товарів у Китаї скоротився у десятки разів. Про це пише The Foreign Policy.

Пекінське муніципальне бюро у справах преси попросило торговців книгами утриматися від випуску та продажу книг, пов’язаних з Японією, у тому числі бестселера Харукі Муракамі 1Q84.

Японські фармацевтичні компанії повідомляють також про різке збільшення повернень китайськими лікарнями їх фармацевтичної продукції.

Китайці також почали бойкотувати товари японських брендів передусім техніки, а рівень їх продажу подекуди скоротився у десять разів. Через падіння попиту  та бойкот японським автомобілебудівним компаніям Mitsubishi та Nissan також довелося на деякий час скоротити виробництво.

Після отримання «поради» китайського уряду китайський музикант Юнді Лі був змушений скасувати свій тур з сонатами Бетховена по Японії.

Мережа магазинів повсякденного одягу Uniqlo закрита 42 магазини після початку перших демонстрацій в Китаї побоюючись погромів.

Нагадаємо, 10 вересня японський уряд ухвалив офіційне рішення про придбання трьох з п'яти спірних з Китаєм островів Дяоюйдао (японська назва Сенкаку) у приватних власників. Угоду підписали 11 версня, її сума становитить 2,05 мільярди ієн ($26,28 мільйона).

МЗС КНР офіційно заявило, що Пекін не визнає націоналізацію Японією спірних островів Дяоюйдао і погрожує Токіо «серйозними наслідками».

Як повідомлялось, 19 серпня щонайменше 10 японських націоналістів висадилися на один із незаселених островів архипелагу Сенкаку в Південно-Китайському морі.

За словами активістів, вони прагнули вшанувати пам'ять людей, які загинули біля островів під час Другої світової війни.

До цього на острови висадилася група китайських активістів в рамках акції, спрямованої на демонстрацію суверенітету КНР, що викликало обурення японських націоналістичних кіл.

Читайте також: Азійське яблуко розбрату? Суперечки між Японією і Китаєм – серйозна загроза миру в регіоні

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.