The Wall Street Journal: санкції проти Януковича можуть перемогти “чекову книжку” Кремля

18 Грудня 2013, 11:09

"Тепер ми знаємо, скільки готовий заплатити російський президент Путін, щоб Україна залишилася його вірнопідданою", – пише The Wall Street Journal у редакційній статті, згадавши про 15 млрд доларів, знижки на газ тощо.

За підрахунками видання, на купівлю українських облігацій буде витрачена "шоста частина російського фонду, де зберігаються гроші на "чорний день".

"Формально це порушення російського закону, що забороняє інвестувати у некредитоспроможності борги" , – стверджує газета.

Як слід реагувати Вашингтону? Видання радить задуматися про санкції щодо уряду Януковича та його союзників, якщо він спробує утримати владу шляхом репресій.

"Цей підхід може бути не менш могутнім, ніж чекова книжка Кремля" , – підсумовує газета.

Нагадаємо, 17 грудня в Москві під керівництвом президентів Владіміра Путіна і Віктора Януковича відбулося засідання російсько-української міждержавної комісії. У результаті був підписаний пакет з 14 документів.

Зокрема, російський Газпром і Нафтогаз України підписали доповнення до газового контракту 2009 року, згідно з яким вартість газу для України знизиться з $410 до $268,5 за тисячу кубометрів. Доповнення передбачають, що Газпром щоквартально переглядатиме ціну на газ для України.

Експерти відзначають, що надана Газпромом знижка на газ, при всій вигідності для України, грає на руку і Росії, оскільки дозволить збільшити обсяг продажів палива.

Російський уряд також розмістить частину свого Фонду національного добробуту в розмірі $ 15 млрд. у цінних паперах українського уряду.

Що тепер повинен Київ Путіну в обмін – сторони не повідомили.