The Wall Street Journal: бум в Азії може посилити енергетичну залежність Європи від Росії

20 Лютого 2012, 11:57

 Завдяки розвитку видобутку сланцевого газу та налагодженню продажу зрідженого газу Міжнародне Енергетичне Агентство називає наш час «золотим століттям газу», яке змінить енергетичний ландшафт. Тим не менше, відзначає видання,  більш імовірним виглядає сценарій, за якого багато торгових шляхів, передбачених для постачання скрапленого газу, оминуть Європу.

Це не дивно для скрапленого газу, виробленого в Австралії, який природно піде азійським країнам. Проте, аналітики вважають, що зростаючі апетити Азії можуть також привабити постачання з Африки, Південної Америки та Близького Сходу, яке могло би піти на задоволення потреб Європи.

Експортні термінали зі скрапленого газу на узбережжі Мексиканської затоки США за планами почнуть роботу всередині цього десятиліття і, здавалося б, вказують на Європу. Тим не менше, «розширення Панамського каналу в 2014 році дозволить танкерам зі зрідженим газом перетинати перешийок, що потенційно робить маршрут доставки до Азії коротшим, ніж до Великої Британії», – йдеться в доповіді The Brookings Institution. 

Проекти зі скрапленого газу з західного узбережжя Канади також, здається, відправляться в Азію. Компанії, які знайшли газ в районі Східної Африки, заявили, що Індія є більш імовірним ринком для цього газу.

«Найбільш імовірними постачальниками нових запасів скрапленого газу до Європи можуть стати Ангола та Алжир», – йдеться в доповіді аналітиків Deutsche Bank.

Аналітики JP Morgan передбачають, що Азія буде поглинати 60% продукції зрідженого газу. З 2010 по 2018 рік, тоді як в Європу може потрапити близько 20% цієї продукції.

Азія також може залучити вже існуючі поставки з Європи. Землетрус минулого року в Японії, через який було закрито більшу частину ядерних реакторів країни, призвів до раптового і непередбачуваного збільшення попиту на газ для вироблення електроенергії. Це залишає Європу в незручних обіймах Росії, які скоріше за все стануть ще сильнішими, пише видання.