НОВИНИ

В Європі зростає недовіра до "Газпрому"

Тимчасове зниження поставок російського газу до дев'яти країн ЄС і Туреччини, а також суперечлива інформаційна політика Москви, яка спочатку відхиляла скорочення обсягів прокачування, знову примусили Євросоюз і частково Німеччину замислитися над питанням про надійність Росії як постачальника енергоресурсів.

"Зима справді виявилась холодною. Але якщо в такій ситуації, яка для Росії не зовсім нова, газу раптом надходить на 30%  менше, то це - неприйнятно", - підкреслив днями на прес-конференції в Берліні Райнер Лінднер, виконавчий директор Східного комітету німецької економіки.

На думку Лінднера, причина нинішніх перебоїв з російським газом полягає в тому, що "Газпром" не виконав своїх обіцянок щодо інвестицій в освоєння нових родовищ та розбудову інфраструктури. Експерт зазначив, що з розумінням ставиться до забезпечення російським монополістом підвищеного в результаті морозів внутрішнього попиту на газ. Однак настільки різкий стрибок споживання, зазначив німецький експерт, багато в чому пов'язаний із украй  низькою енергоефективністю в Росії.

Нагадаємо, наприкінці січня - початку лютого кілька країн Євросоюзу заявили про зменшення поставок блакитного палива з Росії. "Газпром" звинувачував у проблемах Україну, однак 4 лютого таки визнав, що компанія була вимушена зменшити поставки газу до Європи.

Читайте також: Газпром маскує слабкість

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.