Університет Суонсі та британська газета The Times провели спільне розслідування щодо втручання російських ботів у вибори Великої Британії. Про йдеться на сайті видання.
Зазначається, що боти РФ допомогали виграти вибори лідеру опозиційної Лейбористської партії Джеремі Корбіну.
"Під час дослідження вдалося виявити 6,5 тисяч російських аккаунтів у Twitter, які активно агітували за Корбіна за кілька тижнів до виборів. Багато аккаунтів містили у профілі жіночі англійські імена, але насправді керувалися ботами", – йдеться у публікації.
Зокрема, дев'ять з десяти повідомлень у соцмережі підтримували лідера лейбористів.
"9 із 10 повідомлень, які поширювалися цими аккаунтами, підтримували лідера лейбористів, і навпаки – 9 із 10 твітів, які згадували консерваторів, були негативними. Інтерес до інших основних політичних партій був незначним", – йдеться у статті.
У свою чергу, представники Лейбористської партії заявили, що "не знають ні про яких автоматизованих ботів, не платили за дані послуги і не знають про прихильників партії, які б цим займалися".
Так, лейбористи сказали, що російські боти могли підтримувати консерваторів.
Нагадаємо, 27 квітня Комітет палати представників Конгресу США розсекретив частину доповіді щодо справу про втручання РФ у вибори президента США. Як зазначається, на понад 200 сторінках документа містяться твердження про те, що Росія з 2015 року вела кампанію по підриву президентських виборів США, зокрема, Москва втручалася у вибори за допомогою кібертатак, соціальних мереж, посередників та державних ЗМІ.
Як повідомлялося, 24 квітня офіційний представник Департаменту національної безпеки Сполучених Штатів Америки (Department of Homeland Security, DHS) Жанетт Манфра заявила, що в 21 штаті було підтверджено хакерське втручання з боку Росії у період президентських виборів у США 2016 року.
Раніше центральне управління розвідки США дійшло висновку, що Росія втрутилася в президентські вибори, щоб допомогти Дональду Трампу перемогти. Через це США вислали з країни 35 російських дипломатів і закрили два російських дипломатичних компаунди в Нью-Йорку і Меріленді у відповідь на втручання Росії у вибори у США та утиски американських дипломатів в Москві.
Згодом також стало відомо, що розслідування про ймовірне втручання Росії в проведення минулорічних президентських виборів у США доручили надсекретному відділу ФБР.