The Telegraph: У Британії готують відставку Мей

20 Вересня 2018, 09:25

У Великій Британії депутати Консервативної партії планують запропонувати прем'єр-міністру країни Терезі Мей в березні 2019 року піти у відставку. Про це повідомляє британська газета The Telegraph.

 

"Депутати вважають березень місяцем, коли для країни настане дедлайн щодо виходу зі складу Євросоюзу", – йдеться в повідомленні.

 

За даними видання, у них є список потенційних кандидатів, який можуть очолити уряд після Мей. Водночас, як зазначається, консерватори сумніваються в можливостях колишнього глави Міністерства  закордонних справ Бориса Джонсона, а його наступника Джеремі Ханта називають "темною конячкою".

 

Нагадаємо, 3 серпня координатор ЄС з Brexit  Мішель Барньє заявив, що виступає проти ключових пропозицій прем’єра Британії Терези Мей щодо майбутньої торговельної угоди.  За його словами, плани "загальної книги правил" щодо товарів, але не послуг – не в інтересах ЄС. Переговори між Лондоном та Брюсселем мають неформальний кінцевий термін до кінця жовтня, але Барньє сказав, що їх можуть продовжити до середини листопада.

 

21 червня у Британії парламент ухвалив урядовий законопроект щодо Brexit. Тереза Мей назвала ухвалення законопроекту "найважливішим кроком" у забезпеченні "гладкого" виходу Британії з ЄС.

 

Крім того, 24 травня стало відомо, що Мей попросить ЄС про другий перехідний період Brexit до 2023 року, щоб уникнути "жорсткого кордону" в Ірландії.

 

Як повідомлялось, 13 грудня 2017 року Європарламент проголосував за початок другого етапу переговорів щодо виходу Великої Британії з Європейського союзу.

 

Додамо, під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit). При цьому 62% Шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit. ​Правляча в регіоні Національна партія закликала до проведення окремого референдуму, якщо позиція Шотландії буде прогнорірована під час переговорів з Брюсселем щодо Brexit.