The New York Times: У США занепокоєні шкодою криптовалют для державних фінансів

24 Січня 2018, 13:08

Надзвичайно швидке зростання вартості біткойна та інших криптовалют змусив багатьох людей вважати, що цей ринок є гігантською бульбашкою. Так, голова Федеральної резервної системи Джанет Єллен та інвестор-мільярдер Уоррен Баффет вже попереджали про “спекулятивність такого активу".

Однак, як пише The New York Times, більше занепокоєння викликає потенційна шкода від криптовалют державним фінансам через втрачені податкові надходження.

Технологія blockchain, яка лежить в основі криптовалют, базується на анонімності: транзакції є загальнодоступними, але пов'язані лише з електронною адресою. Великою мірою це те, що робить технологію настільки привабливою.

Однак анонімність є основним джерелом тіньової економіки, яка й призводить до значних втрат податкових надходжень. “За оцінками Служби внутрішніх доходів США, орган втрачає близько 500 мільярдів доларів щорічно через незареєстровану зарплатню”, – повідомляє видання. В цілому тіньова економіка США ще доволі невелика порівняно із іншими країнами (лише 8,4%).

“Якщо криптовалюти замінять готівку, як бажаний анонімний засіб фінансового обміну, вони можуть значно розширити тіньову економіку, оскільки набагато зручніші за готівку”, – вважає The New York Times.