НОВИНИ

Любомир Шавалюк: Криптовалюти не є грошима

Проте деякі з функцій криптовалюти виконують дуже добре, тому займають свою нішу в глобальній економічній системі.

Криптовалюти на зразок біткоїн не виконують всіх трьох функцій грошей належним чином і не здатні до цього в нинішній конфігурації, вони не є грошима. Про це пише економічний експерт Тижня Любомир Шавалюк.

За його словами, основними функціями грошей є міра вартості (у грошах виставляють цінники), засіб обміну (гроші обмінюють на товар чи послугу), засіб накопичення (у грошах зберігають заощадження на чорний день або на купівлю автівки чи житла).

У матеріалі йдеться, що функція міри вартості наразі недоступна жодній із крипто валют, адже ринкова вартість біткоїна й інших постійно й суттєво змінюється. Функція засобу обміну вже притаманна Біткоїну. Дедалі більше країн так чи інакше визнає криптовалюти. Проте такі приклади поки що несуттєво впливають на поширення віртуальних валют як засобу обміну.

Нарешті, функція засобу накопичення, яка з розвитком капіталізму розщепилася на дві взаємодоповнювані: збереження та примноження вартості. Її криптовалюти виконують найкраще. При цьому про збереження вартості заощаджень не йдеться, однак криптовалюти є інвестиційним активом, привабливим для знавців фінансових ринків, які вміють «сідлати хвилю».

Але, зауважує Шавалюк, деякі з функцій криптовалюти виконують дуже добре, тому займають свою нішу в глобальній економічній системі. Поза сумнівом, криптовалюти збережуть своє місце, але, як і кожне нове явище, еволюціонуватимуть. 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.