The New York Times: Путіну потрібна нова ідеологія

Акценти
21 Листопада 2012, 11:59

«За останні 12 років Президент Росії Владімір Путін застосовував жорсткий прагматизм для вирішення широкого спектру проблем – сепаратистські та газові війни, олігархи-заколотники та падіння рубля. Сьогодні він стикнувся з проблемою, яка не вкладається в скептичний розум КГБ-шника. Після шести місяців президентського строку та серії вуличних протестів стало зрозуміло, що Путін потребує нової ідеології, яка б консолідувала сили навколо його правління" – пише видання.

The New York Times відзначає, що одним із засобів для цього на сьогодні є мобілізація консервативних елементів суспільства, яка відбувається через поступове відродження козацьких полків, а регіональні чиновники роблять усе для забезпечення патріотичної освіти.

«Події останнього року вдихнули життя в антизахідну аргументацію. Путін і сам прекрасно розуміє, що не існує загальних західних цінностей та розглядає це як період важкої історичної кризи. Проте сьогодні Росія не має намірів відходити від Європи у зовнішній політиці, у той же час втручатися у свої справи також не дозволить. Тим самим Путін намагається дати зрозуміти, вони більше не є частиною Заходу й не є Європою. Хоча проект щодо заборони політикам мати житло на Заході він поки не підтримав» – наголошує The New York Times.

«На публіці Владімір Путін продовжує виголошувати патріотичні ідеї. Він вважає, що конфлікт навколо культурної самобутності, духовних і моральних цінностей став полем бою між Росією та її ворогами. Саме тому в Ростові-на-Дону Міністерство освіти планує проводити костюмовані бали, а в Новосибірську запропонували запровадити нове свято – День подолання смути. Власне, увесь розвиток Росії в наступні роки буде зосереджений на пошуку об'єднуючих патріотичних ідей під керівництвом Путіна», – підсумовується в статті.

Позначки:
90