НОВИНИ

Der Spiegel: Путін намагається відновити свій авторитет серед еліти за допомогою антикорупційної кампанії

Звільненням міністра оборони Анатолія Сєрдюкова Владімір Путін розпочав кампанію з боротьби з корупцією, за якою приховується бажання відновити свій авторитет в державі. Про це пише німецьке видання Der Spiegel.

«Відставка міністра оборони Сєрдюкова знаменує собою початок безпрецедентної для новітньої історії Росії (антикорупційної) кампанії. Роками для міністрів Путіна діяло правило: хто лояльний до Кремля, до того м’яко ставляться, навіть якщо він повинен покинути свою посаду. Навіть загальновідомо корумпований колишній міністр зв'язку Леонід Рейман не повинен боятися кримінального переслідування.

З того часу, як Сєрдюкова викинули, хвиля викриттів не припиняється. Як зазначив довірена особа Путіна (Сєргєй - Ред.) Іванов повідомлення про кумівство викликають в Путіна «почуття відрази». Російські користувачі Twitter знущаються з нього, дивуючись «чому Путін так довго пригнічував свою нудоту», - пише видання.

«На думку коментаторів в столиці Росії, більш імовірним є те, що PR-стратеги Путіна намагаються заробити політичний капітал на звільненні міністра. Рейтинги глави держави падають з президентських виборів в березні. Лише 41% опитаних у вересні відповіли, що підтримують Путіна – що є найнижчим рівнем довіри за останні десять років.

Можливо, маневр також служить для того, щоб змусити міністрів і губернаторів його слухатися, оскільки загадкові проблеми зі здоров’ям і зниження рейтингів підірвали авторитет Путіна», - додає Der Spiegel.

«Звільнення Сердюкова є сигналом для еліти, що гвинти затягнуті не тільки для опозиції», - зазначає кремлівський чиновник RBK Daily.

За словами московського соціолога Міхаіла Дмітрієва, кампанія Кремля є небезпечною. Вона порушує неписані правила гри в команді Путіна, для якої вірність завжди була більш важливою, ніж цілісність.

 «Ніхто не може знати, кого це торкнеться далі», - говорить Дмитрієв. На його думку, російський істеблішмент може відмовити Путіну у підтримці. «Це далекий шлях, він дуже небезпечний», - додає соціолог. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.