«Російські військові тренування є важливими, оскільки вони показують, де, проти кого і в якій формі Росія готується до війни. Цьогорічні сезонні військові навчання Запад-2013 завершилися наприкінці вересня вправами на кількох полігонах та тренувальних територіях у Росії та Білорусі», – пише Бленк. Він додає, що попри свою назву навчання 20-26 вересня розтягнулися від Арктики до Воронежа і одночасно у них брали участь всі види збройних сил Росії.
Стівен Бленк стверджує, що «за деякими західними даними до навчань було залучено близько 70 тис. осіб. Має бути зазначено, що у цьому контексті російська можливість мобілізувати, транспортувати та розгорнути таку кількість осіб вказує на значне поліпшення можливостей збройних сил Росії, особливо в порівнянні з відносно скромними 6000 військовослужбовців, які НАТО планує зібрати під час майбутніх навчань Steadfast Jazz у у країнах Балтії у листопаді 2013 року».
Згідно зі звітами, тренувальний сценарій передбачав атаку і приземлення «балтійських терористів» на територію Білорусі, де ці сили трималися до кінця попри численні удари російсько-білоруських захисників.
Бленк зазначає, що справжні масштаби цих операцій не закінчуються на навчаннях «Запад 2013». «У Центральній Азії в той самий час відбувалися баганаціональні тренування – «Взаимодействие», що складалися із сил Організації договору про колективну безпеку, але очолювала їх Росія. Більше того, Росія одночасно проводила спільні навчання зі Монголією. І одразу ж після закінчення навчань «Запад 2013», продовжилися навчання Тихоокеанського флоту у російському Примор’ї, надсилаючи чіткі повідомлення Китаю», – пише експерт.
«У всіх цих випадках Москва, або, точніше, начальник штабу, генерал Валерій Гєрасімов, стверджував, що російські війська проводили не більше ніж антитерористичну операцію і вона не мала на увазі жодного конкретного ворога. Проте польські, балтійські та північні спостерігачі підняли тривогу з приводу цих операцій, оскільки Запад-2013, можливо, маючи за приклад Лівію та Сирію, – охопив антитерористичні операцій та вуличні бої у великий сценарій разом із класичним широкомасштабним театром операцій, включно із комбінованими та спільними операціями, ракетними ударами. Довершенням цього твердження, яке не отримало багато розголосу у пресі, є той факт, що в рамках «Запад 2013», відбулася мобілізація резервістів, а також енергетики, транспорту й внутрішніх міністерств у Ленінградській та Нижньогородській областях, що є правдивою ознакою великого військового сценарію», – вважає Стівен Бленк.