НОВИНИ

Едвард Лукас: у балтійському регіоні назріває мініатюрна "холодна війна" з Росією

Вісім країн, розташованих навколо Балтійського моря, все більше непокоять військові маневри дев'ятої, якою є Росія. Про це у своїй статті для The European Voice пише відомий британський журналіст, автор бестселера «Нова холодна війна» (New Cold War) Едвард Лукас.

«Мініатюрна Холодна війна в регіоні не за горами. Росіяни заявили, що розширення НАТО на країни Балтії було провокацією, на яку вони повинні відповісти нарощуванням військової потужності. Це злякало сусідів і тому спровокувало більшу присутність НАТО в регіоні, що росіяни в свою чергу інтерпретували як підстави для ще більш зухвалої поведінки. З болючим небажанням НАТО вирішило провести невеликі навчання Steadfast Jazz цієї осені в Польщі та країнах Балтії. Такий крок Росія розкритикувала: "Це не може не викликати у нас занепокоєння», - сказав тоді представник Росії в НАТО Олександр Грушко», - окреслює ситуацію Лукас.

«Мета Кремля не завоювання, а демілітаризації та деморалізації: прищеплювання почуття незахищеності робить перемогу легкою», - коментує Лукас.

«Правда в тому, що Швеція і Фінляндія також вже в цій грі – подобається їм це чи ні. Досвідчений радник «Скандинавсько-Балтійської безпеки» Карліс Неріетнікс (відставний шведський генерал латвійського походження) зазначає, що неоднозначність щодо шведської обороноздатності та орієнтації наразі є причиною нестабільності. В умовах кризи, шведський острів Готланд буде життєво важливим призом, який визначить, чи зможе НАТО ефективно захистити та зміцнити країни Балтики. То хто ж захопить його першим? Доки Росія залишається у своєму нинішньому отруйному настрої, шведське та фінське членство в НАТО час є лише питанням часу», - переконаний Лукас. 

Читайте також: Росія шукатиме нові підходи до НАТО?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.