«Вимоги гордості та PR-у це одне, а реальні політичні розрахунки – це інше. Глибша та більш істотна відповідь Росії (так само як і фактичне застосування закону з боку США) ймовірно буде досить приглушеною і менш різкою, ніж може здатися на перший погляд. Кремль вважає закон (Магнітського – Ред.) неприємним, але не катастрофічним.
Стівен Сестановіч з Ради з міжнародних відносин відмічає, що один з російських високопосадовців недавно сказав йому: «Слухай, ми розуміємо, що це не велика проблема для нас, і не буде мати великого ефекту». Точно так само вважає редактор видання «Росія в глобальній політиці» Федір Лук'янов: «Російська сторона розуміє, що це символічно але, звичайно, ніколи цього не скаже»», – пише видання.
Як відмічає The Economist досяжність, а отже і збитки для Москви від закону Магнітського в першу чергу обмежить його вузьке охоплення.
«Адміністрація Обами в суперечці домоглася того, щоб список, який зараз включає 60 імен, містив лише людей, котрі брали безпосередню участь у затриманні або смерті Магнітського або в інших «грубих порушеннях прав» людини. Це йшло врозріз з надіями деяких російських лідерів опозиції, таких як Борис Нємцов, хто боровся за те, щоб у список включили всіх російських чиновників, які вважаються порушниками прав людини. Вони хотіли б, щоб у візі відмовляли таким людям як голова Центральної виборчої комісії Росії Владімір Чуров. Але цього не сталося, і навряд чи станеться найближчим часом», – зазначає видання.
«Я не думаю, що адміністрація Обами вважатиме фальсифікації грубим порушенням прав людини», – зазначає Сестановіч.
«У короткостроковій перспективі Росія, безумовно буде змушена реагувати, але ця реакція скоріш за все зводитиметься до хвастощів і збереження обличчя, аніж до чогось, що справді зашкодить американо-російським відносинам. Російська влада вже повідомила, що може обмежити імпорт яловичини зі США. Найбільш обговорюваною відповіддю є те, що Дмитро Тренін з Московського центру Карнегі називає «віртуальними» або «номінальним» списком порушників прав людини у США. Дехто вже називає ці контрзаходи списком «Бута», пов’язаним з американськими посадовцями, що брали участь у затриманні російського торговця зброєю Віктора Бута в Бангкоку в 2008 році, і які незабаром можуть опинитись під загрозою не отримати російські візи», – йдеться в статті.