„Небувалий врожай пшениці дозволить потіснити Америку як найбільшого експортера. Про це йдеться в статті The Economist у спецпроекті видання «Світ у 2015».
Виробництво пшениці сягне рекордних 709 млн т завдяки небувалому врожаю в ЄС, який допоможе Європі потіснити Америку як найбільшого експортера. Якщо наприкінці 1990-х на США припадало 28% усього експорту пшениці, то у 2014–2015 роках їхня частка впаде нижче за 18%, насамперед через більшу цінову конкуренцію”, – прогнозують аналітики.
Світового резерву вистачатиме більш ніж на 100 днів споживання, хоча, можливо, 30% надлишків збіжжя лежатимуть у недоступних світовим ринкам зерносховищах Китаю.
„Невеличку інтригу обіцяє кукурудза: американські експортери нервово чекатимуть, чи зніме Пекін заборону на генетично модифіковані сорти (швидше за все, ні). КНР відтак купуватиме на 40% менше кукурудзи й зупиниться за крок від того, щоб стати найбільшим її імпортером”, – йдеться у повідомленні.
„Масштабні тенденції на сільськогосподарських ринках (зростання кількості населення, ширше застосування біопального й вищий рівень життя в країнах, що розвиваються) повинні сприяти інфляції. Але в 2015 році, коли пропозиція зерна перевищить попит і поповнюватимуться резерви, ціни опускатимуться: індекс сільськогосподарських товарів EIU 2015 року знизиться на 6%”, – прогнозує The Economist.
Детальніше читайте у матеріалі "Світ у цифрах. Промисловості" у друкованому спецпроекті "Світ у 2015".