The Economist: уряд Грузії повинен довести, що арешти союзників Саакашвілі – не зведення рахунків

Акценти
23 Листопада 2012, 13:35

«19 листопада парламентський комітет Грузії з прав людини схвалив проект резолюції, який закликає до звільнення з 184 «політичних в'язнів», і ще 22 осіб які хочуть отримати «політичний притулок за кордоном». У 2008 році одного з таких людей Іраклія Окруашвілі, колишнього союзника Саакашвілі засудили у звинуваченні в вимаганні. Він повернувся до Грузії 20 листопада, щоб очистити своє ім'я, і був негайно взятий під варту.

Тим не менш, уряд повинен зробити набагато більше, щоб довести, що це  (арешти його попередників– Ред.) не просто зведення рахунків», – зазначає видання.

«Для початку він повинен збалансувати бажання швидких результатів з необхідністю дотримуватися процедури. Наприклад, дві провідні грузинські неурядові організації недавно покинули новостворену робочу групу щодо політв’язнів, скаржачись, що вона не оцінює кожен окремий випадок достеменно. 

Крім того, влада повинна прискорити реформи з метою зміцнення незалежності судової системи і збільшити ймовірність справедливого судового розгляду для заарештованих.

Грузинські суди вже давно залякані: за попереднього уряду прокурорські звинувачення майже завжди закінчувалися обвинувальними вироками суду.

Багато кому з арештованих висунули обвинувачення, пов'язані з виборчою кампанією, що свідчить про почуття особистої образи з боку високопоставлених членів нового уряду. Цьому треба протистояти. Консолідація тендітної грузинської демократії вимагає, щоб обидві сторони працювали разом. Арешти, які відбулися після гіркої виборчої кампанії, лише поглибили поділ», – йдеться в статті.

89