НОВИНИ

Прем'єр Грузії обіцяє скоротити повноваження Саакашвілі без імпічменту

Прем'єр Грузії Бідзіна Іванішвілі заявив, що його команда не планує оголошувати імпічмент президенту Михайлу Саакашвілі, проте прискорить розширення повноважень парламенту і глави уряду.

«Імпічменту не буде», - сказав Іванішвілі.

Водночас він попередивши, щоб «ніхто не дивувався», «початку правових процесів зміни Конституції».

За його Іванішвілі, йдеться про посилення повноважень парламенту, прем'єра і, відповідно, скорочення повноваженнь президента, ще до президентських виборів.

«Парламентська більшість може прийняти поправки, щоб нова Конституція набула б чинності раніше», - сказав Іванішвілі.

Самі президентські вибори, за його словами, пройдуть згідно з Конституцією, у жовтні 2013 року.

«Внесення змін до Конституції - це нормальний процес, але це не буде відбуватися так, як при колишній владі», - сказав Іванішвілі.

Він зазначив, що всі проекти ретельно продумуватися і готуватися, і для підготовки змін до Конституції в Грузію запросять американських та європейських експертів.

Як повідомлялось, 20 листопада комітет парламенту Грузії із захисту прав людини оголосив 180 осіб, затриманих в країні за різними статтями, політичними ув'язненими.

Нагадаємо, нова влада Грузії розпочала арешти своїх попередників. Зокрема заарештовано міністра оборони Бачо Ахалаю, начальника Об’єднаного штабу Збройних сил Ґіорґі Каландадзе і командира 4-ї бригади Зураба Шаматаву.

Секретар Ради безпеки Грузії Ґіґа Бокерія заявив, що затримання колишніх урядовців, особливо Ґіорґі Каландадзе, стало політичною розправою з боку коаліції «Грузинська мрія», яка прийшла до влади.

Парламент Грузії затвердив на пленарному засіданні 25 жовтня новий кабінет міністрів на чолі з прем'єр-міністром країни Бідзіною Іванішвілі, лідером коаліції "Грузинська мрія", що перемогла на парламентських виборах 1 жовтня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.