«І поліцейські зведення (вони недооцінюють деякі види злочинів), і опитування жертв свідчать: зловмисні діяння проти особи і проти майна за останні 10 років у більшості багатих країн скоюють рідше», – пише видання.
В Америці такий спад почався орієнтовно у 1991 році, у Британії – приблизно в 1995-му, хоча у статистиці вбивств його фіксують лише в середині 2000-х.
В Естонії від 1995-го убивств поменшало на 70%, майже настільки ж – грабунків і крадіжок автомобілів.
У Франції кількість злочинів проти майна зростала до 2001 року, але відтоді їх поменшало на третину.
Деякі злочини взагалі зникають. У 1997 році поліції Англії та Уельсу надійшло близько 400 тис. повідомлень про крадіжки автомобілів. У 2012-му – лише 86 тис.
Найбільший прогрес помітно в мегаполісах. Від 1990 року в Америці загалом показник злочинів із застосуванням насильства знизився на 32%, а в найбільших містах – на 64%.
«У Нью-Йорку район Таймс-сквер і 42-ї стрит, який раніше кишів продавцями порнографії та бандитами, перетворився на місце для відпочинку сімейних туристів. У багатоквартирних будинках Лондона діти нині граються в бетонних коридорах, де колись «вмазувалися» героїном наркомани. У Таллінні можна спокійнісінько гуляти містом хоч цілу ніч», – пише The Economist.
Більше про це читайте у статті «Куди зникли всі злодії» у № 30 «Українського тижня».