У 2015 році глобальна економіка дещо зростатиме. Про це йдеться в статті The Economist у спецпроекті видання «Світ у 2015».
„У 2015 році глобальна економіка дещо зростатиме, загальне споживання енергії додасть приблизно 3%, обігнавши попит на сиру нафту (який підніметься на 2%, до 94 млн барелів за день). Після років щедрого фінансування більшість західних супергігантів шукають більших прибутків при менших витратах, хоча Chevron вкладе помітнішу суму, ніж його набагато масштабніший конкурент Exxon Mobil, – $40 млрд”, – прогнозують аналітики.
Успіх нафтових гігантів почасти залежатиме від того, наскільки вони скористаються зі сланцевого буму в США.
„Завдяки сланцевій нафті світові запаси чорного золота досить великі, тож середньорічна ціна на нього падатиме, незважаючи на геополітичні тертя. Паралельно сланцева газова революція дасть початок цілій низці американських підприємств для експорту зрідженого природного газу. Перше з них з’явиться в Луїзіані 2015 року. Запрацюють також приймальні термінали в Польщі та Литві: Східна Європа намагатиметься скинути російське ярмо”, – йдеться у матеріалі.
За прогнозами, найдужче виробникам газу допоможе великий попит в Азії, де екологічно брудне вугілля поступиться дещо чистішому блакитному паливу.
„Спробам Китаю розробляти власні величезні поклади сланцевого газу перешкоджатимуть геологічні бар’єри та недостатній розвиток технології. Країна намагатиметься чимшвидше виконати план 2015 року з видобутку 6,5 млн м³, хоча в цьому вона дуже недотягуватиме до рівня США. З огляду на брак енергії буде продовжено будівництво реакторів у Піднебесній: перша АЕС третього покоління АР1000 до кінця 2015-го може пройти перевірку на безпеку. Хоч як це дивно, почне повертати до життя свої реактори і Японія”, – йдеться у матеріалі.
Детальніше читайте у матеріалі "Світ у цифрах. Промисловості" у друкованому спецпроекті "Світ у 2015".