«Утримуючи $ 2,1 трлн Швейцарія як і раніше є світовим лідером в управлінні активами. Але атаки з боку Вашингтона і зовсім недавні нападки з боку європейських столиць, викликали хвилювання.
У 2009 році (швейцарський) UBS заплатив Америці $ 780 млн, щоб та закрила справу про ухиляння від сплати податків. А коли найстаріший банк Швейцарії Wegelin & Co перехопив багато нерозголошених клієнтів UBS, прокуратура притягнула і його до відповідальності. Банк визнав себе винним, заплатив великий штраф і вирішив закритися. За умовами угоди UBS Америці передали тисячі імен клієнтів, що почало руйнувати колись неприступну стіну банківської таємниці швейцарських банків», – пише видання.
«Швейцарці стежать за зростанням приватних банківських центрів в Азії, зокрема, в Сінгапурі. Вже багато років в офшорному світі ходять чутки, що гроші зі Швейцарії, Джерсі та інших європейських центрів підуть у східному напрямку. Можливо, це було перебільшенням. Відповідно до даних BCG (Бостонська Консалтингова Група), за останні три роки частка багатства європейського походження, якою управляють в Сінгапурі та Гонконгу зросла всього на 1% до 8-9% від загального обсягу.
Але азійські офшорні центри не потребують допомоги з боку Європи. Сінгапур висмоктує величезні суми з Південно-Східної Азії, зокрема з Індонезії і дещо менші – з Індії та Китаю. На думку BCG, якщо таке зростання триватиме, то Гонконг і Сінгапур за 15 років можуть обігнати Швейцарію», – йдеться в статті.
В той же час, як пише The Economist, на заваді зростання обсягів переведення валюти в східні країни може стати дотримання ними банківської таємниці.
«Питанням, втім, залишається, як вони справлятимуться зі зростаючим міжнародним тиском щодо більшої відкритості. Так, наприклад, Сінгапур має суворі закони про банківську таємницю і погану репутацію в області обміну інформацією. Чотири роки тому голова ОЕСР назвав його «ризикованим».
Нещодавно країна пішла на поступки, підписавши кілька десятків двосторонніх угод щодо обміну інформацією і зробивши ухиляння від сплати податків умовою для винесення вироку про злочини з відмивання грошей, а значить з такими справами розбиратимуться більш строго.
Але місцеві адвокати кажуть, що таємниця більш не є абсолютною. У будь-якому випадку, на думку Беренда Янссенса з RBC Wealth Management, азіати переважно надають перевагу тому, що класти гроші до банків Сінгапуру через його економічну і політичну стабільність, замість того, щоб приховувати неоподатковані доходи», – додає британський тижневик.