НОВИНИ

Гонконг та Сінгапур мають найбільшу в світі економічну свободу

У звіті канадського дослідницького інституту Fraser Institute, опублікованому на його офіційному сайті, досліджено економічну свободу країн світу з 1980 до 2009 року.

Дослідження охопило 141 країну світу. В ньому взяли участь низка провідних економістів, в тому числі лауреати Нобелівської премії Мілтон Фрідман, Дуглас Норт та Гері Бекер.

Економічну свободу вимірювали за п’ятьма основними показниками: 1) розмір уряду: витрати та податки, підприємства; 2) структура законодавства та безпека прав на власність; 3) безперешкодний доступ до грошей (інфляція та свобода мати рахунки в іноземній валюті); 4) свобода торгівлі з іншими країнами; 5) регулювання кредитування, робочої сили та бізнесу.

За результатами дослідження за 2009 рік перші стрічки рейтингу зайняли Гонконг та Сінгапур.

В десятку країн, які мають найбільшу економічну свободу також потрапили Нова Зеландія, Швейцарія, Австралія, Канада, Чилі, Великобританія, Мавританія та США.

Німеччина посіла в рейтингу 21-ше місце, Японія – 22-ге, Корея – 30-те, Франція – 42-ге, Іспанія – 54-те, Італія – 70-те, Мексика – 75-те, Росія – 81-ше, Китай – 92-ге, Індія – 94-те та Бразилія – 102-ге.

Найменш же вільними в економічному сенсі виявились Чад, Бурунді, Республіка Конго, Гвінея Бісау, Демократична Республіка Конго, Ангола, Венесуела, М`янма та Зімбабве на останньому місці. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.