«Рішення суду 28 березня ще більше підриває не тільки політичні завоювання помаранчевої революції, а й її символи», – пише видання.
«Національні символи часто викликають протиріччя у країнах, де історія легко піддається впливу. У сусідній Білорусі президент Аляксандр Лукашенка заборонив дорадянський біло-червоно-білий прапор в 1995 році (який з того часу було прийнято символом опозиції). Так само і суперечка щодо дня свободи відображає глибшу політичну боротьбу», – йдеться у статті.
Видання зазначає, що опозиція заявляє про важливість цього дня тоді як Віктор Янукович каже, що заміна цього свята «посилить національну єдність».
«Поки що ж це питання лише поляризувало український політичний ландшафт», – підкреслив The Economist.
Нагадаємо, 30 грудня 2011 року Віктор Янукович підписав указ «Про відзначення в Україні деяких пам'ятних дат і професійних свят», згідно з яким 22 січня буде відзначатися як День соборності і свободи України.
Отже, він визнав такими, що втратили силу, інші укази про святкування Дня соборності, а також указ від 19 листопада 2005 року про День свободи, підписаний попереднім президентом Віктором Ющенко.
Керівник Рівненської обласної організації Української народної партії, Світлана Ніколина, 12 січня подала позов проти Януковича за скасування Дня свободи. У свою чергу Вищий адміністративний суд України 28 березня закрив провадження у справі за цим позовом, таким чином підтвердивши чинність указу Віктора Януковича.