The Economist: Путінській системі бракує ефективних інструментів для генерування нових кадрів

25 Серпня 2016, 12:34

Чистки постарілих товаришів Владіміра Путіна допомагають освіжити (й залякати) російську еліту. Оскільки публічної політики в Росії немає, путінській системі бракує ефективних інструментів для генерування нових кадрів. Про це пише впливовий британський тижневик The Economist.

Видання зазначає, що якщо в Радянському Союзі роль генерування нових кадрів виконувала Комуністична партія, готуючи й висуваючи нових лідерів, то нинішня Росія в цьому питанні залежить від неформальних кумівських зв’язків. І що довше триває затяжне правління Путіна, то більше він переймається проблемою кадрів.

За словами політичного оглядача Ніколая Пєтрова, повернувшись на президентський пост у 2012-му, той створив нові рекрутингові канали. Керівник програми «Російська внутрішня політика і політичні інститути» при Московському центрі Карнеґі Андрєй Колєсніков описує цьогорічні «праймериз» у владній партії «Єдиная Россия» як своєрідний «інкубатор нових облич». Президент РФ навіть заопікувався національною академією для обдарованих дітей у Сочі.

Проте, наголошує The Economist, коли справа доходить до нових призначень, Путін усе-таки обирає поміж тих, кого знає особисто.

Детальніше читайте у черговому номері журналу «Український тиждень»