Український тиждень № 34 (458) від 24 серпня, 2016

Зміст номеру:
Курсі на четвертому університету я намагався влаштуватись на постійну роботу в одну зі столичних газет (зізнаюся щиро: аж ніяк не найпопулярнішу). Редактор, експресивний чоловік років 40, охочий до розмов про масонів та «сіоністську змову», вирішив із порога дати мені відповідальне завдання: «А напиши-но про те, чи стане Ющенко українським Мойсеєм» (надворі був 1999 рік). Я мовчки кивнув, але більше не повертався до тієї редакції. Із двох причин: по-перше, не вмію стримувати сміх, коли слухаю конспірологів, по-друге, вивищення нехай навіть успішного, як здавалося, й прогресивного прем’єра на рівень біблійного пророка, за яким беззастережно має піти ціла нація через моря та пустелі, ще тоді здавалося мені більше годящим для художньої літератури не найвищого ґатунку, аніж для журналістської роботи.
Дмитро Крапивенко
Авторські колонки
Роки три тому всі або майже всі погоджувалися: нічого не буде, не той народ. Неправильний. Сьогодні хай не всі, але багато хто з нас позіхає: нічого не буде, не ті еліти. Не ті.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Етос служіння як головна ознака профпридатності «верхів»
Ігор Лосєв
Політика
Протистояти путінізмові за кордоном набагато простіше, ніж боротися з ним удома. Із нагоди 25-ї річниці невдалого путчу в Москві слід згадати про важливий урок для держав, які постали (а у випадку Балтії відродилися) після розпаду СРСР, а також для їхніх союзників.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Історія України тільки-но починається
Катерина Барабаш
Авторські колонки
Місце і роль еліт в українському суспільстві мають свою історію. Важливо, щоб ми добре завчили її уроки
Юрій Терещенко
Історія
Тиждень поспілкувався зі спікером Верховної Ради України Андрієм Парубієм про зміну поколінь у політиці, роботу над помилками минулого й актуальний порядок денний для політичних еліт і всього суспільства
Станіслав Козлюк
Політика
25 років — час одного покоління. Я пам’ятаю себе частиною покоління, яке зустрічало Незалежність у 1991-му й свідомо робило свій вибір на користь вільної України. 25 років тому нам було важливо, щоб Україна просто була. Сьогодні я відчуваю себе частиною покоління, якому мало, щоб Україна просто була. Нам важливо реалізувати унікальний шанс створити нову країну — Україну Гідності.
Павло Клімкін
Політика
Французький погляд на Україну змінюється під впливом внутрішнього українського фактора
Алла Лазарева
Світ
Чим цікаві Україні ринки країн Південно-Східної Азії
Олександр Крамар
Економіка
Завдяки чому модернізують Збройні сили. На що здатні вітчизняні виробники
Анатолій Шара
Економіка
Кадрові перестановки у Кремлі щось означають. Але що, не знає ніхто
The Economist
Світ
Як співіснує удаваний і справжній патріотизм на звільненому Донбасі
Єлизавета Гончарова
Суспільство
18 вересня в Росії відбудуться вибори депутатів Державної думи. Однак передвиборчого ажіотажу в країні не спостерігається. Скандали, інтриги, війна компроматів — усе це не про російські вибори.
Денис Казанський
Світ
Яким гравцем на міжнародній арені стане Британія після виходу з ЄС
Майкл Бініон
Світ
Незв'язний пакет пропозицій на заспокоєння тривоги з привожу тероризму
The Economist
Світ
Літаки можна переобладнувати системами автопілота. А як щодо робота-андроїда за штурвалом?
The Economist
Світ
Еквадор завбільшки з пів-України. Тут своя трагічна історія і тяжкі природні випробування, тож покладатися на громаду звикли задовго до того, як це стало трендом на Заході
Ростислав Панічев
Подорожі
Понад рік тому друзі написали: «Ми придумали, як допомогти! Від нас до вас жінка возить гуманітарку. Брати адресні пакети вона відмовляється, але ми включили тебе в загальний список отримувачів, головне прийти вчасно».
Яна Вікторова
Суспільство
Від самісінького моменту свого створення обидві «республіки» стали Клондайком для численних аферистів, «кидал» та інших любителів легкої наживи, котрі вміють вчасно зорієнтуватись у новітніх віяннях
Станіслав Васін
Суспільство
«Як з Українського дому знімали шкіру. Невиліковна хвороба декомунізації». Метафора, яку вживає в назві своєї статті в «Українській правді» Ольга Балашова, така сильна, що вразливі люди взагалі повинні не читати той допис, а перейняти погляд авторки як дану одкровенням правду.
ОНУХ
Авторські колонки