Як пише видання, усього кілька тижнів тому відставка українського уряду і пропозиція президента Віктора Януковича про призначення одного з лідерів опозиції на пост прем'єр-міністра мали б неймовірний ефект. Його б вітали демонстранти на Майдані як важливу перемогу.
На думку The Economist, події, що відбуваються в Києві протягом останніх десяти днів, здивували всіх, включно з Януковичем, лідерами опозиції і Кремлем. «Янукович стикнувся з революційною ситуацією. Реальна перспектива громадянської війни змінила ставлення (до ситуації – Ред.) всіх причетних», – пише видання.
Янукович також стикнувся із бунтом серед олігархів, які контролюють засоби масової інформації, а також парламентарями, які зараз, на думку The Economist, вбачають у ньому ризик. «Попри велику кількість міліції, що перебуває у Києві, Януковичу не вистачає сили, щоб чинити опір», – пише видання.
На думку The Economist, також не відомо, наскільки сильно Владімір Путін згоден підтримувати Віктора Януковича, адже знову з’явилися повідомлення про проблеми із перетином російського кордону транспортом з українськими товарами. Крім того, була заява про те, що Кремль чекатиме складу нового уряду для відновлення фінансової допомоги.
«Путін майже напевно хотів би, щоб Янукович діяв навіть ще більш агресивно і все ближче наближався до Росії, але зараз він може вважати його кульгавою качкою. Український президент може скоро зрозуміти, що Путін набагато більше турбується про вплив Росії на Україну, ніж про його перебування при владі. Все це робить Януковича слабшим. Однак його лікарняний не означає, що він збирається здаватися», – вважає The Economist.
Проте, пише видання, все ще залишається питання про те, скільки впливу на Майдан мають лідери опозиції. «Люди на барикадах не збираються йти додому, і вони не прийматимуть владу Януковича. Чим довше він чекає, тим менш вражені вони будуть будь-якти його вчинком», – пише видання.