Після кількох місяців переговорів Україна і її кредитори можуть досягти угоди про реструктуризацію зовнішнього боргу вже цього тижня. Про це пише авторитетне британське видання The Economist.
У статті зазначають, що впровдовж багатьох місяців “ніхто, навіть міністр фінансів України Наталя Яресько” не були повністю впевненими в тому, хто володіє боргом України. Тепер відомо, що $9 млрд облігацій належить компанії Franklin Templeton, ще частина — бразильській фірмі BTG Pactual.
“З самого початку всі визнали, що Україні потрібне певне полегшення боргового тягаря. Велике питання в тому, в якій формі це повинно було відбутися”, – йдеться у публікації.
The Economist наголошує, що для кредиторів більш прийнятне є відстрочення платежів, однак це суперечить вимогам МВФ.
“МВФ надав (Україні — Ред.) гроші (загалом $7 млрд з минулого року — Ред.), сподіваючись, що до 2018 року уряд у Києві спише $15,3 млрд боргу і відсотків,а до 2020-го зменшить співвідношення державного боргу до ВВП приблизно до 70%, а сума виплат за заборгованістю щороку не перевищуватиме 10% від ВВП”, – пояснює видання.
- Читайте також: Власники українських євробондів прогнозують, що уряд домовиться про списання 15% зовнішнього боргу
Разом з тим The Economist застерігає, що один з кредиторів відмовився від участі у переговорах, і “цей кредитор володіє $3 млрд боргу, що дозріває у грудні”.
“Існує дивна обставина щодо цих бондів, які дозволяють його власнику змусити Україну оголосити дефолт в будь-який час після того, як її загальне боргове навантаження сягне 60% від ВВП. Цим кредитором, на жаль, є Росія”, – резюмують у статті.