Можливість нормалізації відносин між Іраном та США після підписання ядерної угоди може змінити баланс сил на Близькому Сході, трансформувати роль Америки, ба навіть спрямувати політичний курс Тегерана в інше русло. Про це пише авторитетне британське видання The Economist.
«У своїй інавгураційній промові 2009 року Обама сказав, звертаючись до Ірану, що Америка «готова простягнути руку, якщо ви розчепите кулак». Тепер, після запеклих торгів, сторони потиснули правиці – навіть якщо аятолам іще доведеться розчіплювати кулаки вдома, вкладати до піхов мечі, якими Іран воює за кордоном, або відмовитися від своїх ядерних амбіцій (мирних, за словами Тегерана, хоча, на думку Заходу, той прагне створити потужності для виробництва ядерної зброї)», – йдеться в матеріалі.
Якщо все вдасться, пише видання, угода обмежить ядерний потенціал країни принаймні на 10–15 років. Усі сподіваються, що за цей час в Ірані й цілому регіоні відбудуться глибокі зміни.
«Найяскравіше наслідки угоди буде видно в економіці. На відміну від багатших сусідів по Перській затоці Іран не є країною, що обдарована чорним золотом і жирує завдяки нафтодоларам. Натомість він регіональна потуга з індустріальною економікою і чималим освіченим людським ресурсом», – зазначає The Economist.
Детальніше читайте в черговому номері журналу "Український тиждень".