Український тиждень № 29 (401) від 23 липня, 2015

Зміст номеру:
Квартирне питання неабияк попсувало радянських людей: у країні тотального колективізму мати щось своє й окреме було геть не обов’язково, а часом навіть небезпечно. Навіть коли минула доба комуналок і громадяни почали отримувати щось схоже на індивідуальне житло, траплялися випадки ущільнень, чи то пак підселень.
Дмитро Крапивенко
Суспільство
– А де стояв ваш батальйон? – запитує слідчий. Крокуючи до його кабінету коридорами Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України, ми ведемо трохи вимушену світську бесіду. – У Пісках, – кажу. – М-м-м, – із розумінням тягне чоловік. – А в бойових діях не доводилося брати участь? – М-м-м…
Валерія Бурлакова
Авторські колонки
Із колишнім послом США в Україні, а сьогодні керівником програми з контролю над ядерним озброєнням та його непоширення в Інституті Брукінґса Тиждень поспілкувався про те, чи може ядерна угода з Іраном змінити політику Вашингтона щодо Києва та Москви, і про очікування, пов’язані з мінським процесом.
Анна Корбут
Світ
Особливості розвитку Криму під російською окупацією знищують його самодостатність та роблять дедалі важчим повернення до складу України
Олександр Крамар
Економіка
Рано чи пізно довелося б це робити, то чому не зараз? Цікаво, чому так чи так довелося б? Бо нинішній те­риторіально-адмі­ні­стра­тив­ний устрій морально застарів, і застарів безнадійно. У цьому сенсі держава Україна досі залишається в чомусь покращеною, а в чомусь погіршеною УРСР – звіс­­но, з погляду не змісту, а форми, яка, погодьтеся, визначає чимало.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Уже не вперше українські політики, академічні вче­­ні, громадські діячі й навіть звичайні громадяни беруться за обговорення проблем найбільш адекватної для України форми державного устрою (унітарна чи федеративна?), найбільш вдалого й економічно обґрунтованого районування країни, адекватних назв її регіонів (реанімація старих історичних чи запровадження цілком нових?), нагальності чи передчасності змін наяв­ ного територіаль­но-адмі­ністратив­но­го поділу тощо.
Ольга Ковалевська
Суспільство
Важко спокійно сприймати нескінченну мантру Петра Порошенка та його оточення про «децентралізацію», яка нібито вирішить усі внутрішні проблеми країни й територій. Наділення тих чи тих реформ або ж псевдореформ магічними властивостями – давня традиція української влади та пропагандистського апарату, що її обслуговує.
Ігор Лосєв
Політика
Багаторазово анонсована владою децентралізація, що вже набила оскомину, ставить перед українцями важливе питання про якість кадрів на місцях
Денис Казанський
Політика
Усі, хто в школі не прогулював уроків географії, знають, що кожна країна поділяється на економічні райони, тобто великі агломерації, які нерідко можуть не збігатися з формальним адміністративним поділом, однак об’єднані господарською спеціалізацією, особливостями історичного розвитку економіки, географічним положенням, схожими природними й трудовими ресурсами тощо.
Богдан Буткевич
Економіка
Хто будує обнесене колючим дротом «Межигір’я» на місці пам’ятки історії, навіщо в лісі бетонні дороги та чому багатоповерхівки радника Януковича мають зайняти місце старих дубів
Валерія Бурлакова
Суспільство
Той факт, що в будь-якій вою­ючій країні різко збіль­­шується кількість правопорушень із так званої золотої тріади злочинів – торгівлі зброєю, наркотиками й людьми, є беззаперечним. На жаль, Україна аж ніяк не виняток. Вона й раніше завдяки дуже вигідному географічному положенню викликала цікавість міжнародної наркомафії як головний перевалочний пункт і латиноамериканського кокаїну, і афганського героїну в багату Європу.
Богдан Буткевич
Суспільство
Підписання ядерної угоди з Америкою може змінити Близький Схід
The Economist
Світ
Термін «поневолені народи» більше нагадує про часи холодної війни. Але на третьому тижні липня він, струшуючи пил часу, щороку вигулькує на політичному календарі. Саме в цьому місяці 1959 року Конгрес США прийняв революційну резолюцію, де визнавав поневолення комуністичним Кремлем «Польщі, Угорщини, Литви, України, Чехословаччини, Латвії, Естонії, Білорусі, Румунії, Східної Німеччини, Болгарії, континентального Китаю, Вірменії, Азербайджану, Грузії, Північної Кореї, Албанії, Ідель-Уралу, Тибету, Казакії, Туркестану, Північного В’єтнаму та інших регіонів». Відтоді американський президент щороку проголошує Тиждень поневолених народів.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Компанії в пошуках талантів приглядаються до тинейджерів
The Economist
Світ
Український вимір старослов’янської писемності
Любомир Белей
Історія
Ось цікава новина з життя на іншому боці планети, котра нібито й не про Крим, але насправді ще й як про Крим. Ніколас Мадуро, президент соціалістичної Венесуели (південноамериканського варіанта тоталітарної «країни-бензоколонки», котрих у світі, як відомо, є декілька), заявив, що його країна мусить «поновити історичну справедливість» щодо розподілу земель із сусідньою Гайаною (2/3 території котрої здавна є об’єктом територіальних зазіхань Венесуели).
Лесь Терен
Суспільство
Дозвольте представитись. Я корінний мешканець Макіївки, який прожив у ній більшу частину свого життя, хоч і народився в Донецьку. Віднедавна мій розум, як і уми мільйонів у нашій країні, займає одне просте питання: чому?
Станіслав Васін
Суспільство
Відвоювання території – ось як урбаністи, зацікавлені в перетворенні колишніх промислових зон на осередки культури, характеризують феномен так званої культурної цілини.
Франкі Бландо
Авторські колонки