«Обамівська політика вичікування, доки пожежа в Сирії перегорить і сама загасне, провалилася. Замість того, щоб споглядати, як ситуація чимдалі погіршується, лідер Білого дому мусить діяти», – пише видання.
«Він повинен поставити собі за мету збереження того, що ще залишилося від Сирії. Це означає спробувати переконати оточення Асада, що є лише дві можливості: або нищівна поразка, або відмова від лояльності до родини диктатора як перший крок до переговорів із повстанцями», – йдеться в матеріалі.
Безполітна зона, про необхідність введення якої видання наполягало ще в жовтні минулого року, все ще потрібна для нейтралізації ВПС і знищення частини ракет Асада.
«Прибічники дамаського лідера сприйняли б це як чіткий, недвозначний сигнал щодо рішучості Америки. Cполучені Штати мають визнати перехідний уряд, обраний сирійською опозицією. Їм слід озброїти неджихадистські групи повстанців, зокрема й обмеженою кількістю зенітних ракет. Це підтримали б і Франція з Британією, навіть якби інші європейці виступили проти», – пише The Economist.
Росія є прихильною до Асада почасти з бажання насолити Обамі, зазначає видання.
«Європа й Америка повинні й далі намагатися переконати Москву відмовитися від такої підтримки, пообіцявши їй частину впливу в житті звільненої Сирії», – йдеться в матеріалі.
«Немає гарантій, що ця політика виявиться вдалою. Але вона принаймні дасть змогу установити контакти з повстанцями-неджихадистами, котрі знадобляться Америці як союзники в хаосі, якщо раптом Асад залишиться. Однак сьогодні ці помірковані сирійці почуваються цілком покинутими», – пише видання.
Повний переклад статті The Economist "Загибель країни" читайте у №10 "Українського тижня"