The Atlantic: Манафорт мав вплив на український уряд часів Януковича

29 Січня 2018, 09:50

Екс-політтехнолог і радник президента-втікача Віктора Януковича Пол Манафорт мав "тіньовий уряд" і вплив на кожне міністерство колишнього Кабміну у період роботи в Україні. Це випливає із розслідування журналіста The Atlantic Франка Фоера.

 

У його матеріалі розкриваються досі не відомі речі із біографії політтехнолога.

 

Фоер зазначає, що Манафорт вибудував з Януковичем дуже близькі стосунки. Вони часто грали в теніс, відвідували баню й могли навіть плавати голяка.  Манафорт змусив Януковича одягатись у такі самі костюми і навіть зачісувати волосся у такий самий спосіб.

 

«Манафорт навчив його, як усміхатись і як вести переговори. І він усе це робив тихо, із задніх сидінь. Він робив це дуже елегантно», — пише Фоер.

 

Разом із тим журналіст зазначає, що Манафорт дуже глибоко проник в українську політичну систему.

 

«Пол мав свій окремий тіньовий уряд. У кожному міністерстві у нього була своя людина».

 

Олег Волошин, колишній речник українського Міністерства закордонних справ, розповів Франку Фоеру, що Янукович слухав тільки Манафорта, у той час як аргументи урядовців він просто ігнорував.

 

Автор розслідування згадує, що Манафорт отримував від Януковича величезні суми грошей — більше, ніж коли-небудь до цього у своєму житті. Послуги політтехнолога часто — хоч і неохоче — оплачувались із кишень українських олігархів, лояльних до Януковича.

 

Крім того, після Революції гідності й повернення до Сполучених Штатів, Манафорт почав лікування у психологічній клініці в Арізоні через проблеми особистого характеру. Одна з його доньок навіть зізнавалась, що тоді її батько був на межі самогубства.

 

Нагадаємо, у ФБР вивчають великі грошові перекази від офшорних компаній колишнього політтехнолога Партії регіонів Пола Манафорта на рахунки в США, щоб з'ясувати чи не відмивав він гроші для уряду України часів Віктора Януковича (у 2012-2013 роках). Зокрема, бюро виявило 13 підозрілих переказів на суму близько $3 млн, які пов'язані з офшорними компаніями Пола Манафорта, що здійснювались в 2012-2013 роках.

 

Згодом у The New York Times повідомили, що 30 жовтня 2017 року екс-керівник кампанії президента США Дональда Трампа Пол Манафорт прийшов здаватися до Федерального бюро розслідувань США.

 

У жовтні правоохоронні органи США пред'явили йому звинувачення за 12-ма пунктами, такі ж обвинувачення висунили і його діловому партнеру Ріку Гейтсу. Їх звинувачують у змові проти США, змові з метою відмивання грошей, дії як незареєстрованого іноземного агента, а також наданні неправдивих відомостей в рамках Закону про реєстрацію іноземних агентів (FARA) і ненаданні звітів у закордонних банківських рахунків. На початку листопада суд у Вашингтоні відмовився звільнити з-під домашнього арешту Манафорта.

 

Як стало відомо 1 грудня, Манафорт уклав угоду зі слідством про звільнення з-під домашнього арешту під заставу $11,7 млн. Згодом, суд США звільнив його з-під домашнього арешту.

 

16 січня суд вирішив залишити Манафорта під домашнім арештом.