Тернопільська облрада протестує проти передачі Почаївської Лаври УПЦ МП

6 Березня 2012, 17:01

Normal
0

21

false
false
false

UK
X-NONE
X-NONE

MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Обычная таблица”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-qformat:yes;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin-top:0cm;
mso-para-margin-right:0cm;
mso-para-margin-bottom:10.0pt;
mso-para-margin-left:0cm;
line-height:115%;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:11.0pt;
font-family:”Calibri”,”sans-serif”;
mso-ascii-font-family:Calibri;
mso-ascii-theme-font:minor-latin;
mso-fareast-font-family:”Times New Roman”;
mso-fareast-theme-font:minor-fareast;
mso-hansi-font-family:Calibri;
mso-hansi-theme-font:minor-latin;}

У зверненні депутати висловили стурбованість реакцією церковних і громадських кіл області щодо цього законопроекту, оскільки загалом громадськість Тернопільщини виступає проти цього законопроекту.

Прийняттю звернення передували гострі дебати між представниками націонал-демократичних сил та членів провладної групи «Стабільність та реформи». В ході дискусій депутати від ВО «Свобода», які запропонували свій текст звернення, пішли на компроміс і погодилися забрати з нього усі гострі моменти, в яких йшлося про підтримку чинною владою лише однієї релігійної конфесії та експансії УПЦ МП на теренах України.

В результаті у своєму зверненні депутати лише нагадали керівництву держави, як Почаївська лавра опинилася в оренді в УПЦ МП.

«29 травня 2001 року Кабінет міністрів України відніс комплекс пам’яток культурної спадщини у містах Кременці та Почаєві до відання Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника. Відтак, згідно з розпорядженням Кабінету міністрів України у 2002 році усі пам’ятки були передані зі спільної власності територіальних громад сіл та міст Кременецького району у державну власність з віднесенням до сфери управління Держбуду України.

У липні 2003 року згідно з розпорядженням Кабінету міністрів України споруди Почаївської лаври були вилучені зі складу заповідника, а в грудні того ж року відбулася передача комплексу споруд лаври у безкоштовне користування представникам Української православної церкви Московського патріархату», – йдеться у зверненні.

На звершення депутати закликали керівництво держави вжити рішучих заходів щодо недопущення ухваленні відповідного законопроекту.

За звернення проголосувало 74 з 82 депутатів облради.

Як повідомлялось, депутат від Партії регіонів Всиль Горбаль нещодавно заявив, що перелік об’єктів, які планується передати УПЦ МП, може бути розширений. Крім того, Кабміну вже доручено у 3-місячний термін вирішити питання відносно передачі об’єктів, розташованих в Кременецькому районі, Свято-Богоявленському жіночому монастирі Тернопільської єпархії та Почаївської Свято-Успенської Лаври Українській Православній Церкві, а об’єктів, розташованих у Києві – Києво-Печерської Лаври без права відчуження і зміни цільового призначення переданих об’єктів. 

Нагадаємо, у середині січня депутати Верховної Ради зареєстрували проект закону «Про повернення об'єктів культурної спадщини релігійних організацій».

Предстоятель УПЦ КП патріарх Філарет вважає, що можлива передача Києво-Печерської й Свято-Успенської Почаївської лаври у власність УПЦ МП буде загрожувати тим, що в майбутньому їх можуть передати Російській православній церкві.

У свою чергу глава УГКЦ патріарх Святослав (Шевчук) вважає неприйнятним передавання визначних культових споруд одній церкві.