НОВИНИ

Низку об’єктів Києво-Печерської та Почаївської Лаври хочуть віддати УПЦ МП

Депутати Верховної Ради зареєстрували проект закону «Про повернення об'єктів культурної спадщини релігійних організацій». Про це розповів депутат (фракція «Партії регіонів») Василь Горбаль.

Відповідно до проекту Кабінету міністрів буде доручено в тримісячний термін вирішити питання щодо передачу об'єктів, розташованих у Кременецькому районі, Свято-Богоявленському жіночому монастирю Тернопільської єпархії і Почаївській Свято-Успенській Лаврі Української православної церкви, та об’єктів, розташованих у місті Києві, – Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі (чоловічому монастирю) Української православної церкви без права відчуження та зміни призначення переданих об'єктів.

За словами Горбаля, більшість депутатів підтримує повернення храмів і лавр православній церкві.

«Цей законопроект юридично правильно описує ситуацію, що склалася де-факто з лаврами, відновлює історичну справедливість, повертаючи церкві відібрані у неї при становленні радянської влади культові споруди», - зазначив він.

Депутат підкреслив, що прийняття цього проекту сприяє виконанню зобов'язань, які взяла на себе Україна у зв'язку з членством в Раді Європи.

На думку Горбаля, оскільки авторами законопроекту є депутати, що входять у різні фракції Верховної Ради, практично немає сумнівів у тому, що його приймуть на найближчій сесії.

Депутат також висловив думку, що ухвалення цього законопроекту покладе край спробам використання політиками юридичних прогалин законодавства для підняття рейтингу на протиріччях в релігійній сфері.

Законопроект зареєстровано 12 січня 2012 року. Ініціатори законопроекту: Андрій Деркач (фракція Партії регіонів), Василь Горбаль (фракція Партії регіонів), Дмитро Шенцев (фракція Партії регіонів), Сергій Гриневецький (фракція Народної Партії), Олександр Голуб (фракція Комуністичної партії), Ігор Рибаков («Реформи заради майбутнього»).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.