Температура на планеті оновила рекорд – учені

21 Вересня 2016, 09:06

Національна адміністрація океанічних і атмосферних досліджень США повідомила, що температура на планеті оновила новий рекорд у серпні, а загалом перевищення середніх показників фіксується 16-й місяць поспіль.

За оприлюдненим 20 вересня повідомленням, у минулому місяці було на 1,66 градуса за Фаренгейтом (це 0,92 градуса за Цельсієм) тепліше, ніж у середньому в ХХ столітті.

Шість літніх місяців 2015 і 2016 років увійшли до числа 17 найспекотніших місяців, зареєстрованих будь-коли за історію спостережень.

Керівник досліджень за погодою Дек Арндт заявив про очевидний вплив парникових газів на зростання температури на планеті.

Раніше десятки членів Національної академії наук США, в тому числі 30 лауреатів Нобелівської премії, опублікували відкритий лист, закликаючи Вашингтон не виходити з міжнародної угоди, покликаної уповільнити глобальне потепління.

Зазначимо, Паризька кліматична угода, підписана у 2015 році, покликана не допустити підвищення середньої температури більш ніж на 2 градуси. У 2020 році вона повинна замінити Кіотський протокол. 1 серпня 2016 року президент України Петро Порошенко підписав закон про ратифікацію Паризької угоди.