НОВИНИ

Президент затвердив ратифікацію Паризької угоди по клімату

Угода передбачає встановлення механізму, який сприятиме скороченню викидів парникових газів.

Президент Петро Порошенко підписав закон про ратифікацію Паризької угоди, ухвалений Верховною Радою 14 липня, повідомляється на сайті глави держави.

Паризька угода – це угода в рамках конвенції ООН про зміну клімату (UNFCCC) щодо регулювання заходів зі зменшення викидів двоокису вуглецю з 2020 року. Угода має за мету утримати підвищення середньої температури в світі в межах 2°С і спробувати скоротити його до 1,5°С.

Вона була ухвалена 12 грудня 2015 на 21-й конференції UNFCCC в Парижі та підписана від імені України 22 квітня 2016 року у Нью-Йорку. Проте вона ще не вступила в силу.

Угода набере чинності, коли її ратифікують не менше 55 країн, які виробляють не менше 55% світових викидів парникових газів. На сьогодні ратифікували угоду 19 держав світу. Паризька угода укладена на зміну Кіотському протоколу. 

Механізми впровадження угоди розроблять упродовж наступних чотирьох років та схвалять на першій сесії робочого органу Паризької угоди - Конференції сторін.

Нагадаємо, червень 2016 року став найспекотнішим в сучасній історії. Середня температура над земною і водною поверхнею планети в червні на 0,9°С перевищила середній показник для цього місяця в ХХ столітті і досягла 16,4°С.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.