"Перша справа проти Тимошенко широко критикувалася юристами, є звіт Данського Гельсінського комітету з прав людини, в якому висловлювалася стурбованість стосовно того, що політичне рішення розглядається як кримінальна справа. Правильно чи неправильно – це було політичне рішення", – заявив Тейшейра.
За його словами, критикувалося призначення на цю резонансну справу "судді (Родіона Кірєєва – ред.), який перебуває на випробувальному терміні і не має повної судової кваліфікації". "Тому немає довіри до цього процесу ні в ЄС, ані в самій Україні. Українські громадяни знають, як ніхто інший, наскільки незалежними є українські судді і українська судова система", – заявив глава представництва ЄС в Україні.
"У зв'язку з цим додаткові кримінальні справи, які з'являються, грудка снігу, вони здаються спробою знайти якісь звинувачення, до яких у суспільства може виникнути більше довіри. Однак у них все та ж мета – усунути лідерів опозиції та окремих політиків з політичного поля, використовуючи при цьому судову систему", – наголосив Тейшейра.
Він також зауважив, що зараз створюється і активно експлуатується думка, що Європа захищає і "робить ставку на Тимошенко". "Це, звичайно ж, не так. ЄС виступає проти тих методів, які використовувалися в процесі проти Юлії Тимошенко та інших лідерів опозиції", – наголосив дипломат.
Відповідаючи на питання щодо того, чи вдалося дипломату все ж відвідати Тимошенко у СІЗО, Тейшейра відповів: "Ні, жодного разу не відвідував, згоди на це я так і не отримав".
Раніше Тейшейра заявляв, що після парафування Угоди про асоціацію між Україною та ЄС можуть виникнути проблеми з підписанням цього договору, а потім – і з його ратифікацією. Він також заявив, що пункт про перспективу членства України в ЄС досі не узгоджено в проекті Угоди про асоціацію.