Тегеран заявив, що не дотримуватиметься жодного з положень ядерної угоди

Акценти
6 Січня 2020, 14:18

Іран заявив, що більше не буде дотримуватися жодних обмежень, встановлених ядерною угодою 2015 року. Про це повідомило AP, цитуючи заяву адміністрації президента Хасана Рухані.

 

Справа стосується збагачення палива, розміру запасів збагаченого урану та його науково-дослідної діяльності.

 

Як повідомляє державна іранська агенція IRNA, співпраця Ірану з МАГАТЕ триватиме. Якщо санкції будуть скасовані та інтереси Ірану будуть задоволені, країна готова повернутися до зобов'язань.

 

Рішення знімає ключове обмеження – щодо кількості центрифуг, які встановлюються для виробництва ядерного палива. Це є п'ятим і останнім кроком у процесі зменшення зобов’язань.

 

Нагадаємо, 2018 року США в односторонньому порядку оголосили про вихід з Спільного всеосяжного плану дій щодо іранської ядерної програми (СВПД). Угода мала гарантувати виключно мирний характер іранської ядерної програми в обмін на зняття з Тегерана всіх санкцій. США відновили жорсткі санкції проти Ірану, зокрема повне ембарго на експорт іранської нафти.

 

У відповідь Тегеран почав відмовлятися від зобов’язань.

 

Згодом Іран заявив, що готовий зупинити свої прагнення до ядерної зброї та прийняти зміни ядерної угоди 2015 року, якщо США повернуться до зазначеного договору та скасують санкції.

 

90