За його словами, нині можна говорити про «якщо не зупинку, то значну стагнацію у взаєминах між Україною та Європейським Союзом».
«ЄС фактично поставив щонайменше дві умови для подальшої європейської інтеграції України. Цими умовами є звільнення Юлії Тимошенко, Юрія Луценка та інших політичних в’язнів і повернення їх у політичне життя, а також проведення чесних і демократичних парламентських виборів», – сказав політик.
Він переконаний, подальша співпраця з ЄС залежатиме від того, наскільки серйозно українська влада буде ставитись до вимог з боку Євросоюзу. Якщо вона продовжуватиме вести ту ж лінію, що й сьогодні, то годі чекати на прогрес в європейській інтеграції України.
Коментуючи намір керівництва деяких країн і чиновників ЄС бойкотувати першість Європи з футболу, Тарасюк зауважив, що далеко не всі це збираються робити.
«Далеко не всі країни ЄС, і тут є прикладом Польща, у захваті від цієї ідеї. Тому навряд чи можна очікувати спільної позиції ЄС щодо «Євро-2012», – сказав він.
На думку політика, українська влада не реагує на попередження і гострі заяви, які лунають з Європи, тому це означає, що відносини з ЄС не є для неї пріоритетом.
«Можна спрогнозувати, що влада буде й надалі ігнорувати заклики з боку ЄС, і це буде ускладнювати атмосферу взаємин з ЄС. Не випадково, що вже почалась ланцюгова реакція лідерів деяких країн ЄС із відмовою участі в саміті президентів країн Центральної Європи в Ялті. Це один з прикладів санкцій, які можуть бути запроваджені з боку ЄС і в майбутньому.
Як повідомлялося, низка європейських політиків закликали своїх колег до бойкоту української частини Євро через політичну ситуацію в країні. Зокрема, екс-глава нижньої палати парламенту Італії П`єр Фердінандо Казіні закликав політиків ЄС до бойкоту фінальних матчів в Україні.
Між тим, УЄФА не збирається давати політичну оцінку ситуації в Україні.