Кошти – не найголовніше, чого Україна очікує від асоціації з Євросоюзом. Про це в інтерв'ю "Українському тижню" повідомив в.о. президента Американської торговельної палати Тарас Качка.
Фахівець пропонує провести аналогію з розширенням Євросоюзу, яке відбулося понад 10 років тому, коли в ЄС вступили Польща, Угорщина та інші країни.
За його словами, фінансування, видане цим державам, було зіставним із тим, що називалося Програмою відновлення Європи, більш відомою як план Маршалла, після Другої світової війни. Головним в обох ініціативах був не обсяг допомоги, а те, що її надавали більше за поточні потреби. Тобто якщо Україні потрібна певна кількість грошей, щоб закрити дефіцит і обслуговувати борг, то допомога має бути на кілька мільярдів більша від цієї суми. У тому й полягає ідеологія фінансової допомоги ЄС, яка створює матеріальну основу для розвитку.
"Зараз ми бачимо, що країни та міжнародні фінансові організації, які нас підтримують, як ніколи близькі до прийняття аналогічного рішення. Сподіваюся, що певні рішення будуть уже цього року", – зазначив Тарас Качка.
Детальніше читайте в матеріалі Тарас Качка: «Українська економіка дуже диверсифікована, у ній немає однієї галузі, яка була б локомотивом» в №12 "Українського тижня"