«В Україні влада діє за принципом окупаційної. Методи, якими вона послуговується, є саме такими. А система прийняття рішень, цілковита узалежненість і основа, з якої черпається її сила, ґрунтуються на креольських принципах залежності від іншої держави», – вважає Чорновіл.
За його словами, така система дуже типова для країн Латинської Америки. «Подібний варіант креольської держави, коли владу зневажають усі, навіть ті, хто виходить на провладні мітинги, вдається утримувати, з одного боку, через слабку і нікудишню опозицію, а з другого – завдяки підтримці спецслужб іншої держави, яка виконує роль певного окупанта, а також певним фінансово-економічним вливанням останньої», – заявляє Чорновіл.
Як стверджує політик, Креольський режим зазвичай не спирається на якісь прошарки населення.
«Ця влада вимагає від великого і середнього бізнесу чималих передплат із податків – вибивання коштів на майбутню виборчу кампанію зі своїх по всій Центральній і Південній Україні. Чи можна сказати, що вона є представником великого бізнесу? Очевидно, що ні, але він змушений її фінансувати. Влада живе коштом олігархів, фактично займаючись рекетом і вибиваючи з них гроші», –зазначає експерт.
Детальніше читайте у черговому числі "Українського тижня".